18η αγωνιστική

*Χωρίς χρήση VAR.

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν και οι 2 αναμετρήσεις στην ιστορία μεταξύ των δύο ομάδων.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΔΡΕΣΔΗΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία χωρίς γκολ απέναντι στη Σβικάου, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος, στις 12/11. Ανώτερη των φιλοξενούμενων καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, δεν κατάφερε όμως να εκμεταλλευτεί τις καλές ευκαιρίες που δημιούργησε. Η ίδια δεν απειλήθηκε καθόλου σε όλον τον αγώνα και το 0-0 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Έδωσε τέσσερα φιλικά προετοιμασίας κατά τη διάρκεια της χειμερινής διακοπής (3-1-0), με την ισοπαλία να έρχεται στο δυνατό τεστ με αντίπαλο τη Σαμπντόρια. Ήταν από τα φαβορί για την άνοδο πριν την έναρξη της σεζόν, αλλά προς το παρόν βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας, στο -9 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα, με παιχνίδι λιγότερο από την 3η Σααρμπρίκεν. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, με τα τέσσερα από αυτά να ολοκληρώνονται με g/g.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΔΡΕΣΔΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/g στα 4/5 τελευταία επίσημα εντός έδρας παιχνίδια της.

*Under2.5 γκολ στα τελευταία 3 επίσημα παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΕΠΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-3 από την Όσναμπρικ, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος, στις 12/11. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της και το πλήρωσε, δεχόμενη το 0-1 σε κρίσιμο χρονικό σημείο (42′). Ξεκίνησε νωθρά το β’ μέρος και δέχτηκε το 0-2 στο 51ο λεπτό. Το υπόλοιπο παιχνίδι απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα, με το τελικό 0-3 να διαμορφώνεται στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έδωσε τρία φιλικά προετοιμασίας κατά τη διάρκεια της χειμερινής διακοπής, μετρώντας ισάριθμες ήττες. Δεν έχει νίκη στα τελευταία 13 παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (0-6-7)! Βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -4 από την απευθείας σωτηρία, με παιχνίδι λιγότερο από τη 16η Χάλεσερ. Εκτός έδρας δεν έχει ακόμη νίκη στην 3.Liga (0-5-3).

Γεμάτο το απουσιολόγιο της. Τραυματίες οι Αμπιφάντε, Εβσίβ, Κέρσκεν, Κράουλιχ, Μάνσκε, Πέπιτς και Πουτκάμερ.