*5η αγωνιστική

*Η Μποτοσάνι βρέθηκε να προηγείται στα 4/5 τελευταία πρώτα ημίχρονα με αντίπαλο την Ντιναμό Βουκουρεστίου.

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*Μόλις μία νίκη έχει η Ντιναμό Βουκουρεστίου στα οκτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (1-2-5).

ΝΤΙΝΑΜΟ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Ουνιβεριστατέα Κλουζ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε μόλις στο 15′, αλλά ισοφαρίστηκε στο 51′.

Η Ντιναμό έχει την πιο αδύναμη επίθεση στη κατηγορία μέχρι στιγμής, σημειώνοντας μόλις δύο γκολ σε τέσσερα ματς. Παράλληλα, είναι ουραγός μετά από τέσσερις αγωνιστικές, έχοντας μαζέψει μόλις έναν βαθμό. «Νιώθω ότι η ομάδα μου βελτιώνεται μέρα με τη μέρα, οι παίκτες που ήρθαν έχουν ανεβάσει πολύ το επίπεδο της ομάδας, την ένταση στις προπονήσεις και από αυτή την άποψη είμαστε σε καλό δρόμο», σχολίασε ο τεχνικός Μπούρκα. Παραμένει τραυματίας ο εκ των βασικών επιθετικών Γκεζαλί.

Ντιναμό Βουκουρεστίου Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

ΜΠΟΤΟΣΑΝΙ

Προηγούμενο ματς: Δεχόμενη γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45′), ηττήθηκε με 0-1 από την Κραϊόβα 1948 εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική.

Μετά την εκπληκτική ισοπαλία στο Γκιουλέστι, η ομάδα που προπονήθηκε από τον Μάριους Κροϊτόρου έχασε εντός έδρας από την Κραϊόβα 1948 με 0-1, κάνοντας ένα μέτριο παιχνίδι.

«Αν μας κερδίσει και η Ντιναμό, μας νικήσει και η Οτελούλ, σημαίνει ότι δεν έχω κανένα σεβασμό για τη κατηγορία, ότι πρέπει να ψάξω για άλλα πράγματα ή να κάνω κάτι άλλο σε αυτόν τον σύλλογο. Θα σήμαινε ότι κάτι δεν πάει καλά, ότι ο προπονητής δεν είναι καλός, δεν έχω καλή ομάδα και μετά θα χρειαστούν αλλαγές», σχολίασε ο πρόεδρος της ομάδας. Ανακοίνωσε τον Μουτατίμπ. Είναι η ένατη μεταγραφή του φετινού καλοκαιριού για τον σύλλογο από τη Μολδαβία, ο οποίος εξακολουθεί να μην έχει ομοιογένεια.