Μπαράζ παραμονής/ανόδου για την Α’ Ρουμανίας. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση που το συνολικό σκορ των δύο αγώνων είναι ισόπαλο, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Στο πρώτο παιχνίδι (21/5): Γιουνιβέρσιτι Κλουζ – Ντιναμό Βουκουρεστίου 2-0

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με under 2,5

*Μόλις μία νίκη μετρά η Γιουνιβέρσιτι Κλουζ στα επτά τελευταία εκτός απέναντι στην Ντιναμό (4-2-1).

ΝΤΙΝΑΜΟ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Κάκιστη η εικόνα της σε ένα από τα πιο κρίσιμα παιχνίδια της χρονιάς, ηττήθηκε με 2-0 από την Γιουνιβέρσιτι Κλουζ στο πρώτο ματς. Μπήκε εξαιρετικά νωχελικά και έμεινε πίσω στο σκορ στο 14′, στην συνέχεια ανέβηκε ειδικά από τα τέλη του ημιχρόνου και μετά, αλλά χωρίς να καταφέρει να βρει γκολ ισοφάρισης. Το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε μετά το 72′, όταν η αντίπαλος έμεινε με παίκτη λιγότερο, ενώ με παίκτη παραπάνω δέχτηκε και δεύτερο γκολ στο 83′!

Με την πλάτη στον τοίχο βρίσκεται πια η ομάδα της πρωτεύουσας, που χρειάζεται να καλύψει διαφορά τουλάχιστον δύο τερμάτων για να στείλει το ματς στην παράταση. Μέσα στο 2022, η Ντιναμό έχει κερδίσει μόλις δύο εντός έδρας αγώνες, αυτούς με τις διαλυμένες Γκαζ Μετάν και Κλιντσένι.

Ντιναμό Βουκουρεστίου Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με under 2,5

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΓΙΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΙ ΚΛΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Με κυνισμό αλλά και κατάθεση ψυχής, επικράτησε με 2-0 της Ντιναμό στο πρώτο ματς και έκανε καθοριστικό βήμα ανόδου. Προηγήθηκε στο 14′ αλλά με σύμμαχο την τύχη και τον κυνισμό της κατάφερε να διαχειριστεί το υπέρ της προβάδισμα, αλλά και να το διευρύνει στο 83′ παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο!

Είναι πολύ κοντά στην επιστροφή της στην μεγάλη κατηγορία μετά από επτά χρόνια, ενώ θα χρειαστεί να κάνει μία μίνι υπέρβαση, μιας και δεν έχει κερδίσει τα τελευταία 12 χρόνια την Ντιναμό στο Βουκουρέστι. Ο τεχνικός Λιντσάρν δεν αναμένεται να προβεί σε πειραματισμούς, αναφορικά με την αρχική εντεκάδα της ομάδας του.