*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κόβεντρι-Ντέρμπι 1-1.

ΝΤΕΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπλάκμπερν με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μόρισον στο 28’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουάρτον στο 53’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ντόλαν στο 59’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκάλαχερ στο 90+7’.

Πάλεψε η Ντέρμπι, όμως δεν μπόρεσε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Μπλάκμπερν. Είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης, και κατάφερε να σκοράρει, διατηρώντας το προβάδισμα ως τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ πιο αποφασισμένοι και πίεσαν πολύ την άμυνά της, με αποτέλεσμα να καταφέρουν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ αρκετά εύκολα.

Τον παράγοντα έδρα θέλει ιδανικά να εκμεταλλευτεί η Ντέρμπι προκειμένου να πλησιάσει στο τρίποντο στην 21η Ρέντινγκ. Εντός έδρας έχει πολύ καλή εικόνα, σκοράρει σε κάθε αναμέτρησή της και δυσκολεύει κάθε αντίπαλο. Χρειάζεται να πάρει αποτελέσματα σε όλα τα εντός έδρας παιχνίδια της ως το τέλος του πρωταθλήματος προκειμένου να έχει ελπίδες για παραμονή. Τρεις νίκες και μία ισοπαλία μετράει στα πέντε πρόσφατα ματς που έδωσε μπροστά στο κοινό της, έχοντας πετύχει 9 γκολ, ενώ έχει δεχθεί 5.

Ντέρμπι Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΟΒΕΝΤΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Χαλ, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Σμόλγουντ στο 4’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Λόνγκμαν στο 28’.

Από την ιδανική εμφάνιση, στην αναποτελεσματικότητα η Κόβεντρι που ηττήθηκε αρκετά εύκολα από τη Χαλ. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε και στα δύο ημίχρονα, είχε σοβαρό πρόβλημα στη τελική της προσπάθεια και αυτό της στοίχισε. Αμυντικά δέχθηκε πίεση από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, καταφέρνοντας να παραβιάσουν την εστία της.

Αντίδραση θέλει να βγάλει η Κόβεντρι αφήνοντας πίσω την πολύ κακή εμφάνιση της προηγούμενης αγωνιστικής. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της το τελευταίο διάστημα και ειδικά μακριά από την έδρα της, καθώς μετράει δύο νίκες και μία ισοπαλία στις πέντε πρόσφατες εξόδους της, πετυχαίνοντας 7 τέρματα, ενώ δέχθηκε 9. Προβληματίζει αρκετά η εικόνα της στο αμυντικό της κομμάτι, αφού δέχεται πολύ εύκολα γκολ ανεξαρτήτως έδρας, κάτι που την έχει βγάλει εκτός των θέσεων για τα πλέι-οφ και συγκεκριμένα στην 11η θέση της βαθμολογίας.