* Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στη νοκ άουτ φάση των “16”, ενώ η τρίτη ομάδα συνεχίζει στο Κόπα Σουνταμερικάνα.

* Δεν υπάρχει VAR στους ομίλους της διοργάνωσης

* Στον πρώτο γύρο (29/04): Όλγουεϊς Ρέντι – Ντεπορτίβο Κάλι 2-2

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΚΑΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Πατριότας Μπογιάκα. Ο Μπάριος άνοιξε το σκορ στο 37’, ο Λόπες έκανε το 2-0 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στο 56’ και στο 59’ δέχθηκε από μία κόκκινη οι δύο ομάδες και στο 75’ ο Μπάριος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ζωντανή στην υπόθεση πρόκριση η Ντεπορτίβο Κάλι, με νίκη απόψε εξασφαλίζει τουλάχιστον τη συνέχειά της στο Σουνταμερικάνα και θα πάει να παίξει “τελικό” στο “Μπομπονέρα” την επόμενη εβδομάδα, παίζοντας για δύο αποτελέσματα.

Ισορροπημένο το τελευταίο της παιχνίδι στη διοργάνωση, δίκαιο το “Χ” με την Κορίνθιανς (0-0) εντός έδρας, με τις δύο ομάδες να χάνουν από ένα πέναλτι, πρώτη το απώλεσε η Ντεπορτίβο.

Στο πρωτάθλημα Κολομβίας τρέχει μία κάκιστη σεζόν, μετά από 20 παιχνίδια έχει ρεκόρ 4-6-10 με μόλις 14 γκολ ενεργητικό και είναι στην προτελευταία θέση. Με αλλαγές πήγε στην έδρα της Πατριότας Μπογιάκα την Κυριακή και έχασε πολύ εύκολα με 3-0.

Υπό πίεση ο κόουτς Ντουνταμέλ, ενδεχομένως αν δεν καταφέρει να κερδίσει απόψε να απολυθεί. Έχει να διαχειριστεί τρεις απουσίες στο αμυντικό κομμάτι ενόψει Όλγουεϊς Ρέντι.

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΚΑΛΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΛΓΟΥΕΪΣ ΡΕΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-0) επί της Μπλούμινγκ. Ο Αντριάν άνοιξε το σκορ στο 73’, ο Κριστάλδο έκανε το 2-0 στο 85’ και ο Άρσε διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 90’.

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων την κρατούν (μαθηματικά) ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης, αλλά δίχως άλλο παιχνίδι στη Βολιβία θα πρόκειται για τεράστια υπέρβαση αν τα καταφέρει.

Ανταγωνιστικότατη ήταν στο τελευταίο παιχνίδι του ομίλου, εντός με την Μπόκα (0-1), δεν υστέρησε, πλήρωσε όμως το πέναλτι από το πρώτο ημίχρονο για να μην πάρει κάτι, με τον πρόεδρο της ομάδα να τα βάζει με το διαιτητή.

Ακόμα και με “Χ” απόψε θα μείνει μέσα στην υπόθεση πρόκρισης, αλλά θα χρειάζεται διπλό στην έδρα της Κορίνθιανς την επόμενη εβδομάδα.

Στην Απερτούρα της Βολιβίας είναι 4η στον όμιλό της, σκαρφάλωσε εκεί μετά την κυριακάτικη νίκη επί της Μπλούμινγκ.

Με απουσίες στο επιθετικό κομμάτι ταξίδεψε στην Κολομβία για το σημερινό παιχνίδι.