*Στο Απερτούρα: Ντεπορτίβο Πάστο – Ντεπορτίβο Κάλι 2-1

*Τα τελευταία έξι παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων έληξαν με 2-3 γκολ

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Η Ντεπορτίβο Κάλι δεν έχει ηττηθεί στα τελευταία επτά εντός έδρας παιχνίδια της απέναντι στην Ντεπορτίβο Πάστο (3-4-0).

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΚΑΛΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Μπουκαμαράνγκα, για την περασμένη αγωνιστική. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 59ο λεπτό ο Ροντρίγκες.

Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να “ξεκλειδώσουν” την άμυνα της Μπουκαμαράνγκα, σπατάλησαν τις ευκαιρίες τους και το πλήρωσαν, δεχόμενοι το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού μετά από λανθασμένη έξοδο του τερματοφύλακα τους σε εκτέλεση κόρνερ.

Ντεπορτίβο Κάλι Στατιστικά

*Τα πέντε τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΠΑΣΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στην Όντσε Κάλντας, για την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα αποτέλεσμα “μαγική εικόνα”, η Πάστο επικράτησε των φιλοξενούμενων χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μορένο Μοσκέρα στο 20ο λεπτό.

Ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο ημίχρονο, όπου και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα. Παθητικός ο ρόλος της στο β’ μέρος, με την Όντσε Κάλντας να κυριαρχεί, να έχει πληθώρα ευκαιριών, αλλά δίχως ουσία. Έτσι, το 1-0 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.