*12η αγωνιστική

* 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν under 2.5.

*no/goal  τα 4/5 τελευταία  παιχνίδια των δυο ομάδων.

ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΠΕΡΕΙΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 απέναντι στην Αμέρικα ντε Κάλι, την νίκη στους φιλοξενούμενους έδωσε ο Ραμίρεζ στο 34΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ένα σπουδαίο διπλό πανηγύρισε η Περέιρα σε εξ αναβολής παιχνίδι μεσοβδόμαδα, εκτός έδρας κόντρα στην Αμέρικα ντε Κάλι και πήρε σπουδαία νίκη με 1-0, φτάνοντας στην 7η θέση και στους 18 βαθμούς και πλέον βρίσκεται εντός πλέι οφ. Εκμεταλλεύτηκε το πόσο άσχημα η Αμέρικα ντε Κάλι ξεκίνησε το παιχνίδι, καθώς της δημιουργούσε συνεχώς προβλήματα από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης στην άμυνα της κυρίως στο τρανζίσιον, η πίεση αυτή θα φέρει αποτέλεσμα και θα κερδίσει πέναλτι στο 34′ για το 1-0 με τον Ραμίρεζ να μην αστοχεί από τα έντεκα βήματα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έψαξαν το γκολ που θα τους βάλει άμεσα στο παιχνίδι και ανοίχτηκαν αρκετά με ανεβασμένες όλες τους τις γραμμές με την Περέιρα να βρίσκει αρκετούς κενούς χώρους στην κόντρα επίθεση, χωρίς όμως να μπορέσει να βρει ένα δεύτερο τέρμα και ουσιαστικά να τελειώσει το παιχνίδι, παρόλα αυτά η Αμέρικα δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά και δεν κατάφερε κάτι παραπάνω με το 0-1 να μένει ως το τέλος. Eπιστρέφει μετά την τιμωρία του Κάστρο, εκτός συνεχίζουν τραυματίες οι Πενιαλόσα και Σουάρες.

Ντεπόρτες Περέιρα Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια τελευταία με goal/goal.

*4/5 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ.

ΑΓΚΟΥΙΛΑΣ ΝΤΟΡΑΝΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στην Αλιάντζα Πετρολέρα, το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε για τους γηπεδούχους ο Σάλαζαρ στο 45+1΄

Τρομερή πορεία για την ομάδα του Άλβαρεζ καθώς συνεχίζει να είναι εξαιρετική δείχνοντας ασταμάτητη και άκρως αποτελεσματική στα τελευταία παιχνίδια της στο Κλαουζούρα, φτάνοντας στην 4η σερί νίκη κρατώντας την εστία της ανέπαφη, ήταν ανώτερη και καλύτερη απέναντι στην Αλιάντζα Πετρολέρα στην έδρα της και επικράτησε με 1-0 αλλά το σκορ θα μπορούσε υπό προϋποθέσεις να ήταν και μεγαλύτερο καθώς ήταν κυρίαρχη και η πίεση στην αντίπαλη άμυνα ήταν ασφυκτική, είχε αρκετές ευκαιρίες στο 1ο μέρος και άλλες τόσες στην επανάληψη για να τελειώσει ουσιαστικά το παιχνίδι, εν τέλει το μόνο που κατάφερε ήταν να προηγηθεί στις καθυστερήσεις και στο 45+1′ με τον Σάλαζαρ ύστερα από τρομερή ασίστ του Ολιβέρος και άψογο τελείωμα του πρώτου. Στα ίδια επίπεδα κινήθηκε η απόδοση της και στο δεύτερο μέρος, δεν επέτρεψε στη φιλοξενούμενη να αντιδράσει και να μπει στο παιχνίδι με το 1-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα και την Αγκουίλας να πανηγυρίζει μια ακόμα νίκη. Σχετικά με το παιχνίδι απέναντι στην Περέιρα επανέρχονται οι Ρίβας και Μπέριο, τραυματίας συνεχίζει ο Παλάσιος.