* 13η Αγωνιστική

* Η Ντεπόρτες Κιντίο δεν έχει ηττηθεί από την Ντεπορτίβο Περέιρα στους 10 από τους 11 τελευταίους εντός έδρας αγώνες της Primera A.

* Η Ντεπορτίβο Περέιρα δεν έχει ηττηθεί στα 7 από τα 8 πιο πρόσφατα ματς της στην Primera Α

ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΚΙΝΤΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά την εκτός έδρας ήττα από την Λα Εκιδάδ(1-0), βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας, έχοντας συγκεντρώσει σε αυτές τις πρώτες 12 αγωνιστικές 17 βαθμούς. Η Κιντίο, παρόλο το γεγονός ότι είναι η πρώτη της χρονιά στην κατηγορία, έχει μαχητικότητα και πείσμα σε κάθε αγώνα, και δείχνει ότι ήρθε για να μείνει. Παραμένουν εκτός οι Μίνα(επιθετικός), Μπαλαντά(εξτρέμ) και ο Παλάσιος(αμυντικός). Αμφίβολος είναι ο Μπορέρο, ο οποίος απόχωρησε ως τραυματίας από το προηγούμενο ματς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Εκτός έδρας ήττα απέναντι στην Λα Εκιδάδ με 1-0. Ανώτερη καθόλη την διάρκεια του αγώνα η Λα Εκιδάδ, η οποία μπήκε από την αρχή του αγώνα πολύ δυνατά. Το γκολ για την Λα Εκιδάδ ήρθε στο 13ο λεπτό από τον Τζοάν Κάστρο, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την κακή συνεννόηση των αμυντικών της Κιντίο και πλάσαρε την μπάλα στα δίχτυα. Η Κιντιό έψαξε να βρει το γκολ, αλλά δεν τα κατάφερε και έτσι έφυγε ηττημένη από το Μετροπολιτάνο ντε Τέκο.

ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΚΙΝΤΙΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* 4/5 τελευταία ματς ήρθαν Under 2.5 (δες το στην betshop).

* 8/12 τελευταία εντός έδρας ματς ήταν νίκες.

ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΠΕΡΕΙΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά την εντός έδρας νίκη απέναντι στην Ατλέτικο Νασιονάλ (3-2), σκαρφάλωσε στην 10η θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς. Ένα αρκετά θετικό ξεκίνημα για την Ντεπορτίβο Περέιρα, που δείχνει μέχρι στιγμής σε καλή φόρμα, διεκδικώντας με ρεαλιστικές πιθανότητες μία θέση για την 8αδα που οδηγεί στα πλέιοφς. Παραμένει εκτός ο επιθετικός, Αρισάλα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ατλέτικο Νασιονάλ με 3-2. Ένα ματς με αρκετές φάσεις και από τις 2 πλευρές. Το σκορ άνοιξε για την Ατλέτικο Νασιονάλ ο Τζέφερσον στο 48. Η απάντηση για την Ντεπορτίβο ήρθε στο 60ο λεπτό με γκολ του Ντε Λα Ρόσα, ενώ 3 λεπτά αργότερα ο ίδιος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 79 ο Μπανγκέρο έφερε το ματς και πάλι στα ίσια. Τον τελευταίο λόγο όμως τον είχε η Ντεπορτίβο, η οποία κατάφερε με γκολ του Πιεντραχίτα να πάρει το πολυπόθητο τρίποντο.