* 14η αγωνιστική

* Σημειώθηκε under 2,5 & NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της Ικίκε με αντίπαλο την Ουνιβερσιδάδ Τσίλε σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Ικίκε πανηγύρισε μόλις μία νίκη στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της (1-4-3) με αντίπαλο την Ουνιβερσιδάδ Τσίλε σε όλες τις διοργανώσεις.

Ικίκε – Ουνιβερσιδάδ Τσίλε στην Interwetten

ΙΚΙΚΕ

Πέντε βαθμούς συγκέντρωσε η Ικίκε στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές, επικράτησε της Ουνιόν Καλέρα (1-0 εντός έδρας) και αναδείχθηκε ισόπαλη με τις Ουατσιπάτο (1-1 εκτός έδρας) και Κοκίμπο (1-1 εκτός έδρας). Με αντίπαλο την τελευταία την προηγούμενη βδομάδα το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε στο 80′ με πέναλτι ο Κάνιο για τους γηπεδούχους.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον ίδιο τρόπο ο Κοράλ για τους φιλοξενούμενους. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές γνώρισε μόλις μία ήττα από την Κομπρεσάλ (1-0 στις 27/4). Στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις νίκες και μία ισοπαλία. Η τελευταία εντός έδρας νίκη της επί της Ουνιβερσιδάδ Τσίλε χρονολογείται στις 5 Φεβρουαρίου του 2017 (2-0).

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός έδρας) με την Κοκίμπο για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στον Interwetten)

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΤΣΙΛΕ

Στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος βρίσκεται η Ουνιβερσιδάδ Τσίλε μετά από 13 αγωνιστικές. Στις δέκα τελευταίες σημείωσε πέντε ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες, την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Κόλο Κόλο (1-1 εντός έδρας). Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπενέγκας στο 28′.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και το 70′ με το γκολ του Μούτσε, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Αξίζει να σημειώσουμε πως η Ουνιβερσιδάδ Τσίλε ολοκλήρωσε με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Ενρίκεζ στο 76′. Την περασμένη σεζόν επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 της Ικίκε στις 10 Φεβρουαρίου 2018.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός έδρας) με την Κόλο Κόλο για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε GG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.