*Η Μπεσίκτας έχει κερδίσει τα δέκα τελευταία ματς κόντρα στην Ντενιζλίσπορ.

Ντενιζλίσπορ – Μπεσίκτας στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΝΤΕΝΙΖΛΙΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με τρεις πολύτιμους βαθμούς έφυγε την προηγούμενη αγωνιστική από την Άγκυρα η Ντενιζλίσπορ, που επικράτησε με 2-1 της Γκεντσλερμπιρλίγκι. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, αξιοποίησε τα αμυντικά λάθη της αντιπάλου της, βάζοντας τις βάσεις από το πρώτο μέρος. Οι γηπεδούχοι είχαν χαμένο πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο και στις καθυστερήσεις διαμόρφωσαν το τελικο 2-1. Σπουδαίο αποτέλεσμα για την ομάδα του Προσινέτσκι που πανηγύρισε την πρώτη της φετινή νίκη στο πρωτάθλημα, προηγήθηκαν δυο ήττες από Γκεζτέπε (5-1) και Αντάλιασπορ (1-0), αλλά και οι ισοπαλίες με Τραμπζονσπόρ (0-0) και Κόνιασπορ (0-0).

Συνολικά έχει πανηγυρίσει δυο νίκες στις 13 τελευταίες αναμετρήσεις της για το πρωτάθλημα, τερμάτισε πέρσι στη 14η θέση της κατηγορίας, η εξασφάλιση της παραμονής είναι και φέτος ο Νο1 στόχος της. Δυσκολεύεται και στην έδρα της, μετρά μια νίκη στα έξι τελευταία ματς στη Super Lig.

Προηγούμενο ματς: Με 2-1 εκτός έδρας επικράτησε της Γκεντσλερμπιρλίγκι η Ντενιζλίσπορ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 22′ με τον Σούμποτιτς, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ροδαγιέγα έκανε το 2-0. Οι γηπεδούχοι στο 64′ είχαν χαμένο πέναλτι, στο 90′ ο Καντέιας διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Ντενιζλίσπορ Στατιστικά

*N/G & Under 2,5 τα 5/9 τελευταία παιχνίδια.

* Under 2,5 τα 4/5 τελευταία ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στη δράση για πρώτη φορά μετά τις 04/10 επιστρέφει η Μπεσίκτας, που αναζητά ένα νέο ξεκίνημα. Η σεζόν έχει ξεκινήσει με τους χειρότερους οιωνούς για τους “μαύρους αετούς”, που προβληματίζουν με την εικόνα τους στο πρωτάθλημα, ενώ προηγήθηκε και ο πρόωρος αποκλεισμός από την Ευρώπη. Στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος υποχρεώθηκε σε εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Γκεντσλερμπιρλίγκι, που ήταν και η δεύτερη διαδοχική, καθώς προηγήθηκε η βαριά ήττα με 4-1 από την Κόνιασπορ. 1-1-2 το ρεκόρ της μετά το πέρασμα τεσσάρων αγωνιστικών, βρίσκεται στη 19η θέση, έχοντας μείνει αρκετά πίσω.

Η Μπεσίκτας αγωνίζεται υπό τρομερή πίεση, τη στιγμή που μόνο ασφαλής δεν μπορεί να αισθάνεται ο τεχνικός Γιαλτσίν, που καλείται να διορθώσει πολλά. Έχει την παράδοση υπέρ της κόντρα στην Ντενιζλίσπορ, με την Μπεσίκτας να έχει κάνει το 10/10 στα τελευταία μεταξύ τους ματς. Θετικός στον  COVID-19 ο Μενσά που βρίσκεται σε κατ’ οίκον απομόνωση, δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Χάσιτς, Ενκουντού και Ουνιέρ, ενώ δεν υπολογίζεται ο μέσος Μπόιντ.

Προηγούμενο ματς: Με 5-2 επικράτησε της Καραγκουμρούκ σε φιλική αναμέτρηση η Μπεσίκτας.