*8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*Αήττητο πέντε αγώνων μετράει η Βίλεμ απέναντι στην Ντεν Χάαγκ (0-2-3).

Δείτε τα σημερινά Προγνωστικά Ποδοσφαίρου

ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη ήττα με 3-2 από την Χέλμοντ Σπορ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Κάκιστο ξεκίνημα, αφού δέχτηκε δύο γκολ πολύ νωρίς (4′, 9′), έβγαλε μια αντίδραση στην συνέχεια (23′), ενώ στην επανάληψη κατάφερε να ισοφαρίσει (58′). Ωστόσο, δεν κατάφερε να δείξει αμυντική σταθερότητα και σε ανύποπτη φάση η γηπεδούχος διαμόρφωσε το τελικό σκορ με πέναλτι (80′).

Ανοιχτό το ματς με αντίπαλο την Χέλμοντ, έχει δείξει φέτος πως όταν τα παιχνίδια έχουν αυτή την εξέλιξη συνήθως δεν της βγαίνουν. Έχει μάθει σε ένα πιο σφιχτό και αμυντικό στυλ, αλλά πολλές φορές παρασύρεται. Δεν απέφυγε την πρώτη της φετινή ήττα, σε ματς που η άμυνα δεν στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων, κάτι που παρατήρησε και ο τεχνικός Κάλεζιτς. Έχασαν όλοι οι ανταγωνιστές της και παραμένει σε απόσταση βολής από την απευθείας άνοδο (-2).

Τιμωρημένος ο μέσος Σουρμελί, εξέτισε και επιστρέφει ο αμυντικός Φαν Χίντουμ. Παραμένουν τραυματίες οι Τσε, Βέντχες και Φαν Βόλφγκανγκ, ξανά εκτός ο μέσος Κλας.

Ντεν Χάαγκ Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*Βρέθηκε να χάνει στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΙΛΕΜ

Προηγούμενο ματς: Σε ένα παιχνίδι αποδείξεων, πραγματοποίησε άριστη εμφάνιση και κέρδισε με 3-0 την Έμεν εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ με το ξεκίνημα της επανάληψης (50′), κράτησε δυνάμεις και χτύπησε δις στο τελευταίο δεκάλεπτο (80′, 85′).

Αποτελεί μακράν την πιο φορμαρισμένη ομάδα της λίγκας και δίκαια καταλαμβάνει την πρώτη θέση. Απέναντι στην άμεση αντίπαλο Βίλεμ, ήταν εξαιρετική. Δεν δέχτηκε φάσεις, ενώ επιθετικά κατάφερε να αξιοποίησε την πλειοψηφία των ευκαιριών που έβγαλε στα καρέ των φιλοξενούμενων. Παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας και στο +6 από Ρόντα και Έμεν.

Εξέτισε και επιστρέφει στην δράση ο αριστερός μπακ Σιγκουργκέισον, παραμένει τραυματίας ο εξτρέμ Γιόστεν, αμφίβολοι λόγω ίωσης ο αμυντικός Φερμέουλεν και ο επιθετικός Ντε Λέου. Διαθέσιμος μετά από τιμωρία και ο εξτρέμ Ραζάκ.