*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία στην έδρα της Ντεν Μπος (2-1-2).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ

Προηγούμενο ματς: Eπικράτησε με 0-2 της Ουτρέχτης Β εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Άνοιξε το σκορ στο 57′, ενώ σφράγισε την νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+2′).

Η αιφνίδια απομάκρυνση του τεχνικού Κάτσμαρεκ, δεν έδειξε να επηρεάζει ιδιαίτερα την Ντεν Μπος, που μέσα σε λίγες ημέρες κατάφερε να κερδίσει τόσο τον Άγιαξ Β, όσο και την Ουτρέχτη Β εκτός έδρας με το ίδιο σκορ. Κυνική εμφάνιση σε ένα ματς που δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας, κατόρθωσε να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα και να αξιοποιήσει τις λιγοστές ευκαιρίες που δημιούργησε μεσοεπιθετικά.

Όλα δείχνουν πως θα αποφύγει την τελευταία θέση (+5), αν και η σεζόν γενικότερα κρίνεται αποτυχημένη. Έχει ήδη αρχίσει να καταστρώνει τα πλάνα της για την επόμενη, ενώ συνεχίζει στον πάγκο με τον υπηρεσιακό Φαν Όφερμπεϊκ. Παραμένουν εκτός οι Αχανάχ και Κοτζέμπουε, δεν φαίνεται να υπολογίζεται ο Λιθουανός φορ Καλινάουσκας.

Ντεν Μπος Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΡΕΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με το βαρύ 1-4 από την Ντόρντρεχτ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε στα πρώτα δευτερόλεπτα (1′), αλλά μέχρι το τέλος του ημιχρόνου είχε υποστεί την ανατροπή (16′, 39′). Δεν άλλαξε η εικόνα της στην επανάληψη, με αποτέλεσμα να δεχτεί άλλα δύο τέρματα (48′, 65′).

Δείχνει πως έχει μείνει από δυνάμεις στο πιο κρίσιμο σημείο της σεζόν. Μολονότι έκανε την ιδανική αρχή στο ματς με την Ντόρντρεχτ, η φορμαρισμένη φιλοξενούμενη κατάφερε στην συνέχεια να επιβάλλει τον ρυθμό της και να φτάσει σε μια ευρεία επικράτηση. Ακολούθησε έντονη γκρίνια από τον κόσμο, ο οποίος θέτει ανοιχτά τις αμφισβητήσεις του για ορισμένους παίκτες αλλά και τον τεχνικό Φαν Χάσελ. Η Μπρέντα παραμένει χωρίς νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια (0-1-3) και στο +1 από την 9η θέση, ευρισκόμενη οριακά εντός πλέι οφ.

Παραμένει τραυματίας ο βασικός κίπερ Κόρτσμιτ, ενώ τέθηκε νοκάουτ και ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Τροστ. Ξανά εκτός ο πολύτιμος χαφ Λέιμανς, ο μπακ Κέμπερ, ενώ σταθερά λείπει ο Αγκουλίλ. Χάνει το υπόλοιπο της σεζόν ο αμυντικός μέσος Φετ, ενώ δεν είναι διαθέσιμοι οι επιθετικοί Ζαντί και Καϊέντ. Υπέπεσε σε πειθαρχικό παράπτωμα και θα λείψει ο επιθετικός Σεϊντίου.