*Εξ’ αναβολής παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής.

*8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΤΣΑΠ

Προηγούμενο ματς: Κατάφερε να πάρει σπουδαίο διπλό στην έδρα της Αϊντχόφεν Β με 1-3 την περασμένη αγωνιστική. Μολονότι βρέθηκε πίσω στο σκορ (18′), κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα (29′) και στην επανάληψη ανέβασε στροφές, φτάνοντας τελικά στην ανατροπή (50′). Στο 83′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ντε Γκράαφτσαπ ήθελε πολύ την νίκη την περασμένη αγωνιστική και την πήρε παίζοντας αρκετά καλά στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο ήταν επηρεασμένη από την ορμή της γηπεδούχου αλλά και από το γεγονός πως προερχόταν από δύο σερί ήττες με μηδέν ενεργητικό. Εν τέλει, έδειξε πως έχει πράγματα να δώσει και κατάφερε να φτάσει στο δεύτερο τρίποντό της για φέτος. Πρέπει να αποβάλλει το μεγάλο κόμπλεξ που έχει τα τελευταία χρόνια στα εντός έδρας παιχνίδια της (0-1-1).

Τιμωρημένος ο μεσοεπιθετικός Κολίν, τραυματίες παραμένουν οι επιθετικοί Μάχι και Χεν, ο μέσος Βίφερς και ο εξτρέμ Φαν Χλιστ.

Ντε Γκράαφτσαπ Στατιστικά

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*Δεν έχει σκοράρει στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΕΛΜΟΝΤ ΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Παρότι είχε τον έλεγχο δεν κατάφερε να πάρει την νίκη στο εντός έδρας παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής με αντίπαλο την OSS και έμεινε στο 1-1. Προηγήθηκε με τον Σακόν στο 55′, αλλά ολιγώρησε στην συνέχεια και δέχτηκε γκολ ισοφάρισης λίγο πριν το τέλος του αγώνα (90′).

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι, το οποίο μάλιστα και διακόπηκε για περίπου είκοσι λεπτά λόγω ρίψης αντικειμένων από τους οπαδούς της, δεν κέρδισε την OSS στο τοπικό ντέρμπι, παρότι είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Είναι φανερό πως στερείται ιδεών και πρωτοβουλιών όταν η ίδια καλείται να παίξει ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας, όπως απέναντι στην ΟSS. Είναι μια ομάδα κατ’ εξοχήν αμυντική και αυτό σε αντιπάλους χαμηλότερης δυναμικότητας αποτελεί πρόβλημα.

Πέρα από αυτό, είναι ομάδα έδρας, αφού παραμένει αήττητη σε αυτή (2-1-0), ενώ μακριά από αυτή έχει δύο ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια. Τραυματίες οι επιθετικοί Μαρίν και Εσανούσι, φρέσκα προβλήματα για τους αμυντικούς Σμιντ και Φαν Χόφε, ενώ στα πιτς βρέθηκαν και οι χαφ Λίφτινκ και Ντουντά.