*Φάση των 16 του Κυπέλλου Ολλανδίας. Μονός αγώνας, σε περίπτωση που το σκορ στην κανονική διάρκεια λήξει ισόπαλο, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Σε φιλικό (13/8): Ντε Τρέφερς – Ντε Γκράαφτσαπ 1-2

*Δύο φορές έχουν τεθεί αντιμέτωπες σε αγώνα κυπέλλου τα τελευταία 15 χρόνια (2008, 2011), αμφότερες έληξαν με goal/goal και Over 3,5!

ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΤΣΑΠ

Προηγούμενο ματς: Νέο στραπάτσο πάνω που άρχιζε να βρίσκει σιγά σιγά ρυθμό, ηττήθηκε με 0-1 από την Τέλσταρ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Επηρεάστηκε από την αμυντική προσέγγιση των φιλοξενούμενων και απείλησε ελάχιστες φορές, τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Η ώρα περνούσε και μολονότι έδειχνε να ελέγχει το ματς αμυντικά, δέχτηκε από το πουθενά γκολ στο 84′. Εμφανώς επηρεασμένη από αυτό το τέρμα, προσπάθησε να βρει γκολ ισοφάρισης μέχρι το τέλος, αλλά δίχως επιτυχία.

Η αστάθειά της την φετινή σεζόν την έχουν οδηγήσει σε πρωτοφανείς χαμηλές βαθμολογικές θέσεις και αρκετά μακριά από τους στόχους της. Το κύπελλο είναι το αποκούμπι της έτσι όπως έχει εξελιχθεί η σεζόν, ήταν από τις τυχερές ομάδες της κλήρωσης, αφού έχει σπουδαία ευκαιρία να φτάσει μέχρι τους οκτώ. Στον προηγούμενο γύρο, απέκλεισε εύκολα την ερασιτεχνική Κουίκ με 1-4 εκτός έδρας. Τραυματίες ο αναπληρωματικός μεσοεπιθετικός Γιαντίρ και ο εφεδρικός στόπερ Λάμερς. Άρρωστος ο τεχνικός Πόλντερφααρτ, δεν θα βρίσκεται στον πάγκο.

Ντε Γκράαφτσαπ Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*7/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΤΕ ΤΡΕΦΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με ανατροπή την TEC με 1-2 εκτός έδρας την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 41′, αλλά με δύο γκολ σε δύο λεπτά προς το τέλος (81′, 83′) έφερε τούμπα το ματς και πήρε την νίκη.

Σύλλογος που αγωνίζεται στην Γ’ κατηγορία της χώρας, χωρίς να έχει να επιδείξει ιδιαίτερα πολλά πράγματα στην ιστορία του. Αυτή την στιγμή βρίσκεται στο -6 από την πρώτη θέση και στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Φονέας των γιγάντων μέχρι τώρα στην διοργάνωση, έχοντας αποκλείσει μέχρι στιγμής Βααλβάικ και Καμπούρ, ενώ απόψε έχει ραντεβού με την ιστορία. Ο τεχνικός Έτχελντ δήλωσε πως η ομάδα του θα ταξιδέψει στο Ντουτενχάιμ χωρίς προβλήματα αλλά και δίχως άγχος.