*2η αγωνιστική

*Over 2.5 ήρθαν οι πέντε πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

*Η Φένλο νίκησε τις 5/6 τελευταίες αναμετρήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας. Μάλιστα, στις τρεις πρόσφατες επισκέψεις της στο Ντοετίνχεμ πανηγύρισε ισάριθμες νίκες.

ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΤΣΑΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Τσβόλε. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 34’, ισοφάρισε με τον Μπένσχοπ στο 76’, με την Τσβόλε να παίρνει τη νίκη με γκολ στο 78’.

Σε παιχνίδι με… άρωμα Eredivisie, η Ντε Γκράαφτσαπ δεν κατάφερε να αποσπάσει κάτι θετικό και ηττήθηκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με 2-1 από την Τσβόλε εκτός έδρας. Πλήρωσε το τραγικό πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε πολλές φάσεις και πήγε με το εις βάρος της 1-0 στην ανάπαυλα. Αντέδρασε στο δεύτερο 45λεπτο, έβγαλε αρκετές ευκαιρίες, έφερε το ματς στα ίσα, αλλά δεν το χάρηκε για πολύ, αφού δύο λεπτά αργότερα δέχθηκε το γκολ της ήττας. Θέλει να δώσει απαντήσεις στο δεύτερο επίσημο παιχνίδι της σεζόν και να σπάσει την κακή παράδοση με αντίπαλο τη Φένλο. Άλλωστε, μιλάμε για μία απ’ τις ομάδες που θα δώσουν μάχη για την επιστροφή στη μεγάλη κατηγορία. Έγινε αναγκαστική αλλαγή στην πρεμιέρα και δίνεται αμφίβολος ο αμυντικός Μπούτνερ.

ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΤΣΑΠ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 8/9 τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 5/6 πρόσφατα ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΕΝΛΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 κόντρα στην Αλμέρε Σίτι. Προηγήθηκε με τον Ντε Μπουρ στο 7’, διπλασίασε τα τέρματά της με πέναλτι του Μπράκεν στο 32’, αυξάνοντας τον δείκτη του σκορ με αυτογκόλ στο 70’.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο μπήκε στη νέα σεζόν η Φένλο, κερδίζοντας με το εμφατικό 3-0 την Αλμέρε Σίτι εντός έδρας. Εντυπωσιακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, ήταν καταιγιστική και πήγε με το υπέρ της 2-0 στην ανάπαυλα. Δέχθηκε φάσεις στο δεύτερο μέρος, απέφυγε όμως το γκολ και με τρίτο τέρμα έβαλε τέλος στο ματς. Δυναμικό ξεκίνημα στο νέο πρωτάθλημα για τη Φένλο, πήρε αυτό που ήθελε στην πρεμιέρα και πηγαίνει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στο Ντοετίνχεμ, εκεί όπου διατηρεί εξαιρετική παράδοση τα τελευταία χρόνια (τρία διπλά). Θέλει να δώσει συνέχεια σε αυτό το σερί, ωστόσο γνωρίζει πως το έργο της μόνο εύκολο δεν είναι απέναντι σε μια ομάδα με μεγαλύτερο μπάτζετ και υψηλότερους στόχους.