*4η αγωνιστική

*Η Ντάρμσταντ παραμένει αήττητη στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια με αντίπαλο τη Χάνσα Ρόστοκ (1-2-0).

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Μπραουνσβάιγκ. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Βίλχελμσον στο 86′. Αστόχησαν σε πέναλτι με τον Τιτζ οι φιλοξενούμενοι στο 49′.

Πατώντας τέρμα το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο η Ντάρμσταντ έφτασε σε μία δίκαιη επικράτηση με αντίπαλο την Μπραουνσβάιγκ (1-0), κάνοντας παράλληλα το 2Χ2 στο πρωτάθλημα. Αστόχησε σε πέναλτι, είχε δοκάρι και καλές ευκαιρίες, προτού σκοράρει τέσσερα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Τα “κρίνα” πανηγύρισαν μόλις μία εντός έδρας νίκη επί της Χάνσα Ρόστοκ με το εμφατικό 6-0 τον Σεπτέμβριο του 2013 για την τρίτη κατηγορία. “Η Χάνσα Ρόστοκ έχει ένα άκρως ενδιαφέρον ρόστερ τη φετινή σεζόν, θα δημιουργήσει πολλά προβλήματα σε κάθε αντίπαλό της, είπε ο προπονητής Λίμπερκνεχτ. Ακούστηκε, αλλά δεν αποκτήθηκε τελικά ο Μπένετς (ΜΕ) που έμεινε ελεύθερος από την Γκλάντμπαχ.

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 9/11 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Μπίλεφελντ. Ο Πρέγκερ έκανε το 1-0 στο 25′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Σέρα (48′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρόσμπαχ στο 85′.

Μία αμυντική αδράνεια της Μπίλεφελντ εκμεταλλεύτηκε πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ η Χάνσα Ρόστοκ, πανηγυρίζοντας την εντός έδρας νίκη (2-1) την προηγούμενη βδομάδα. Ήταν η δεύτερη σερί στο πρωτάθλημα μετά το σπουδαίο “διπλό” επί του Αμβούργου (1-0).

Η Χάνσα Ρόστοκ παραμένει αήττητη σε τέσσερις αναμετρήσεις με αντίπαλο την Ντάρμσταντ στη δεύτερη κατηγορία (δύο νίκες, δύο ισοπαλίες). Πανηγύρισε και τις τρεις νίκες της σε εννέα αναμετρήσεις με τα “κρίνα” εντός έδρας. “Η Ντάρμσταντ βρίσκεται σε καλή κατάσταση, θα έχουμε δύσκολο έργο”, είπε ο προπονητής Χαρτέλ. Για την απόκτηση του Φαν Ντρόνγκελεν (ΑΜ) της Ουνιόν Βερολίνου ενδιαφέρεται η Χάνσα Ρόστοκ.