*29η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Καρλσρούη – Ντάρμσταντ 1-2

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Φορτούνα. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Ιγιόχα στο 51′.

Με άδεια χέρια επέστρεψε η Ντάρμσταντ από το Ντίσελντορφ, βάζοντας τέλος σε νικηφόρο σερί τριών αγωνιστικών (σ.σ. κράτησε το μηδέν στις δύο). Πλήρωσε την αναποτελεσματικότητα της, είχε δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο και δημιούργησε συνολικά 20 ευκαιρίες (τρεις στον στόχο). Διατηρείται στην κορυφή με 58 βαθμούς όντας στο +4 από τη Χαϊντενχάιμ, παραμένει αήττητη εντός έδρας σε 14 αγωνιστικές με απολογισμό 9-5-0 (24-9 διαφορά γκολ).

Θα πρέπει να γυρίσουμε 43 χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας νίκη των “κρίνων” επί της Καρλσρούης (3-0). Ο Κέμπε έχει εμπλοκή σε δέκα γκολ στις ισάριθμες τελευταίες αναμετρήσεις με αντίπαλο την Καρλσρούη στη δεύτερη κατηγορία (πέντε γκολ, πέντε ασίστ).

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-2) της Μπίλεφελντ. Ο Χακ άνοιξε το σκορ μόλις στο 8′ με πέναλτι για τους φιλοξενούμενους. Απάντησαν οι Ραπ (63′), Βάνιτσεκ (70′ πεν.) και Κάουφμαν (75′). Μείωσε σε 3-2 ο Λάσμε στο 80′, προτού ο Βάνιτσεκ διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα τρία λεπτά αργότερα.

Μία θετικότατη περίοδο διανύει η Καρλσρούη, μετράει μόλις μία ήττα σε δέκα αγωνιστικές στην έδρα της Χαϊντενχάιμ (5-2) στις 17 Μαρτίου (έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες), απολογισμός που έσβησε οριστικά κάθε υποψία συμμετοχής της στη μάχη της παραμονής. Την προηγούμενη βδομάδα προσπέρασε το εμπόδιο της Μπίλεφελντ επικρατώντας εντός έδρας με 4-2.

Στάθηκε ιδιαίτερα τυχερή, καθώς οι φιλοξενούμενοι σημάδεψαν τα δοκάρια της συνολικά τέσσερις φορές! Η Καρλσρούη γνώρισε μόλις τρεις ήττες (σ.σ. όλες εντός έδρας) σε 22 αναμετρήσεις με την Ντάρμσταντ (13 νίκες, έξι ισοπαλίες). Διατηρείται αήττητη στην έδρα της τελευταίας σε έντεκα (6-5-0), στις 5/7 τελευταίες κράτησε το μηδέν.