*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/3 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 2/3 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νταντί-Κουίνς Παρκ 3-0.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Κουίνς Παρκ-Νταντί 2-2.

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Σεντ Μίρεν, στα πλαίσια της φάσης των «32» του Κυπέλλου Σκωτίας. Παρά τις ευκαιρίες που είχαν αμφότερες, καμία δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στην παράταση το σκορ έμεινε απαράλλακτο για ακόμα μία φορά, με αποτέλεσμα να οδηγηθούν στα πέναλτι, όπου και επικράτησε η Σεντ Μίρεν με σκορ 3-0.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για τη Νταντί. Καλύτερη τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να βρει δίχτυα και στα δύο ημίχρονα. Αμυντικά δέχθηκε εξίσου πίεση και δεν μπόρεσε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους φιλοξενούμενους, με αποτέλεσμα να δεχθεί επίσης γκολ και στα δύο ημίχρονα, χωρίς παρ’ όλα αυτά να επηρεάζεται η πρόκρισή της.

Με ανεβασμένη ψυχολογία μετά την πρόκριση στα ημιτελικά του Τσάλεντζ Καπ, θέλει να επιστρέψει στις νίκες και στο πρωτάθλημα σήμερα. Έχει την ευκαιρία να μειώσει την απόσταση από την κορυφή, έχοντας μάλιστα και μία αγωνιστική λιγότερη, η οποία μπορεί στη συνέχεια να της δώσει την πρωτιά. Φάνηκε να κάνει μια μικρή «κοιλιά» στις τελευταίες αναμετρήσεις της, αλλά το ματς κυπέλλου έδειξε πως την «ξεπέρασε» και πλέον μοιάζει έτοιμη να διεκδικήσει τον τίτλο και την απευθείας άνοδο.

Νταντί Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Ινβερνές, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που είχαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά θετικό αποτέλεσμα για την Κουίνς Παρκ. Είχε μεν ευκαιρίες και απείλησε την αντίπαλη εστία, όμως δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, αλλά κατάφερε να τους κρατήσει μακριά από την εστία της καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση μετά από δύο εβδομάδες, καθώς είδε τους αγώνες της να αναβάλλονται ο ένας μετά τον άλλον λόγω καιρικών συνθηκών. Μέτρια η εικόνα της στα τελευταία δύο παιχνίδια που έδωσε, καθώς μετά από πολύ καιρό δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και σήμερα αντιμετωπίζει το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και της απευθείας ανόδου, θέλοντας να διατηρήσει την απόστασή της στην κορυφή του πρωταθλήματος.