3η αγωνιστική

*Φάση των ομίλων του Λιγκ Καπ Σκωτίας. Οι ομάδες είναι χωρισμένες σε οκτώ ομίλους των πέντε ομάδων. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι, με το νικητή να παίρνει έναν επιπλέον βαθμό. Προκρίνονται οι οκτώ πρώτοι του κάθε ομίλου καθώς και οι τέσσερις καλύτεροι δεύτεροι.

*Σε συνολικά πέντε αναμετρήσεις μεταξύ των δυο ομάδων, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, η Νταντί Γιουνάιτεντ έχει πανηγυρίσει τέσσερις νίκες, έναντι μιας της Κάουντενμπιθ.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Νταντί Γιουνάιτεντ – Κάουντενμπιθ στη Betshop |+21

ΝΤΑΝΤΙ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (CHA)

Την πρώτη της νίκη στη διοργάνωση πανηγύρισε η Νταντί Γιουνάιτεντ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρόμπι Νίλσον φιλοξενήθηκε από τη Στενχάουσμιουρ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Προηγήθηκε με τον Γουάτσον στο 51ο λεπτό, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Μπούτσερ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, πριν οι γηπεδούχοι απλά μειώσουν στο τελικό αποτέλεσμα.

Είχε προηγηθεί η ήττα στα πέναλτι από τη Χαρτς, μετά και το μεταξύ τους 1-1 στην κανονική διάρκεια. Τα δυο τελευταία ματς του ομίλου είναι μπροστά στο κοινό της, κόντρα σε ομάδες χαμηλότερης κατηγορίας, οπότε και σε περίπτωση που επικρατήσει σε αμφότερα, μπορεί να προκριθεί ακόμη και ως καλύτερη δεύτερη.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Στενχάουσμιουρ για το Λιγκ Καπ.

Νταντί Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Με G/G ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα. (δες το στην Betshop)

*Αήττητη σε οκτώ εντός έδρας παιχνίδια για το Λιγκ Καπ, με πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες.

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της στο Λιγκ Καπ.

ΚΑΟΥΝΤΕΝΜΠΙΘ ΑΝΑΛΥΣΗ (L2)

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Κάουντενμπιθ γνώρισε την πρώτη της ήττα στο φετινό Λιγκ Καπ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκάρι Μπόλαν υποδέχθηκε τη Χαρτς, κόντρα στην οποία παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε δίκαια με 0-2, έχοντας δεχτεί και τα δυο τέρματα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Παράλληλα δεν απείλησε σε καμία περίπτωση την αντίπαλο της, η οποία αγωνίζεται ωστόσο και τρεις κατηγορίες πιο πάνω. Είχε προηγηθεί η νίκη της πρεμιέρας επί της Ιστ Φάιφ με 2-0, μπροστά στο κοινό της. Εξαιρετικά δύσκολο το έργο της και απόψε.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τη Χαρτς για το Λιγκ Καπ.