*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ινβερνές-Νταντί Γιουνάιτεντ 0-1.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Νταντί Γιουνάιτεντ-Ινβερνές 1-1.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Ινβερνές-Νταντί Γιουνάιτεντ 0-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΝΤΑΝΤΙ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ντανφέρμλιν με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τοντ στο 11’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Χόσλερ στο 37’. Το 3-0 πέτυχε ο Χόσλερ στο 53’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπενέντικτους στο 80’ με αυτογκόλ.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε και το γεγονός ότι απείλησε με αρκετές από αυτές την αντίπαλη εστία, το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της «τιμής» στα τελευταία λεπτά του ματς. Αμυντικά υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη εύκολα γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Αντίδραση και άμεση επιστροφή στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, εκμεταλλευόμενη το πλεονέκτημα έδρας. Μπορεί να μην είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, παρ’ όλα αυτά σκοράρει με συνέπεια και ειδικά όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της. Αμυντικά έχει αστάθειες, οι οποίες γίνονται συχνά εκμεταλλεύσιμες και αυτό είναι κάτι που θα πρέπει να προσέξει ιδιαίτερα στο σημερινό παιχνίδι.

Νταντί Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΙΝΒΕΡΝΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Έιρ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Στάνγκερ στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον ΜακΚάι με πέναλτι στο 45+3’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπράιντεν στο 61’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Ινβερνές. Ελάχιστες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, κατάφερε να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, αλλά αυτό δεν της ήταν αρκετό, αφού αμυντικά υπέκυψε εύκολα και στα δύο ημίχρονα.

Μια εντελώς διαφορετική εικόνα θέλει να δείξει σήμερα, εξαντλώντας τις λιγοστές πιθανότητες που έχει για να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της πρωτοπόρου Νταντί Γιουνάιτεντ. Είναι μεν μαχητική, δυσκόλεψε αρκετά τις περισσότερες αντιπάλους της το τελευταίο διάστημα, παρ’ όλα αυτά μετράει μόλις μία νίκη στα οκτώ πρόσφατα παιχνίδια της (1-4-3). Στο +8 από την ουραγό Άρμπροουθ και στο -2 από την 8η Κουίνς Παρκ.