*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Αμπερντίν-Νταντί 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κιλμάρνοκ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το αυτογκόλ του Ντενίς στο 11’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουάτκινς στο 35’. Το 2-1 πέτυχε ΜακΚόουαν με πέναλτι στο 63’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντις στο 90+1’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Νταντί. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε από νωρίς, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν λίγο μετά το ημίωρο. Στην επανάληψη απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, το οποίο εκμεταλλεύτηκε, παίρνοντας ξανά κεφάλι στο σκορ, όμως στις καθυστερήσεις έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί και πάλι το γκολ της ισοφάρισης.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό πολύ σημαντικό παιχνίδι, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της μαχητικής Αμπερντίν. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση τελευταία, καθώς απέτυχε να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα στα τρία πρόσφατα παιχνίδια της, μετρώντας μόλις μία ισοπαλία. Στα θετικά το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα με συνέπεια και ειδικά εντός έδρας, παρ’ όλα αυτά δεν της είναι πάντα αρκετό, αφού δέχεται εξίσου γκολ με τεράστια ευκολία, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσει πολλούς και σημαντικούς βαθμούς στη μάχη που δίνει για να βρεθεί στα πλέι-οφ.

Νταντί Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κιλμάρνοκ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της φάσης των «8» του κυπέλλου Σκωτίας. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον ΜακΓκραθ στο 11’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Σίνι στο 33’. Το 2-1 πέτυχε ο Άρμστρονγκ στο 41’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φίντλεϊ με αυτογκόλ στο 66’.

Επιστροφή στις νίκες με μια μέτρια παρ’ όλα αυτά εμφάνιση. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας εξίσου, ενώ δεν πτοήθηκε καθόλου από το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο πρώτο μέρος.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να διπλασιάσει τις νίκες της, μειώνοντας παράλληλα την απόστασή της από την εξάδα και αυξάνοντας τις πιθανότητές της για «είσοδο» στα πλέι-οφ. Είναι μεν μαχητική, σκοράρει με μεγάλη συχνότητα στις αναμετρήσεις της, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Μία νίκη και μία ισοπαλία είναι ο απολογισμός της στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της, με 6 γκολ υπέρ και 9 κατά.