*Ρεβάνς για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που το συνολικό σκορ του “ζευγαριού” είναι ισόπαλο, ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Η νικήτρια του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει μία εκ των Λάτσι ή Άντερλεχτ.

*Στο πρώτο ματς (Φίτεσε – Ντάνταλκ 2-2): Στο 20’ ο Μπέρο σκόραρε για το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 65’ ο ΜακΙλέϊνι ισοφάρισε σε 1-1 και στο 76’ ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους. Στο 88’ ο Οπέντα ισοφάρισε για το τελικό 2-2 και στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΝΤΑΝΤΑΛΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (ΙΡΛΑΝΔΙΑ, 126)

Έπεσε απ’ τον ουρανό και βρήκε… πορτοφόλι η Ντάνταλκ, που έφυγε αλώβητη απ’ την έδρα της Φίτεσε την περασμένη εβδομάδα. Επιθετικός μονόλογος των Ολλανδών το μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, τελείωσαν με 27 τελικές προσπάθειες, μόλις οι οκτώ εκ των οποίων όμως ήταν εντός εστίας. Λίγα πράγματα στο επιθετικό κομμάτι απ’ την Ντάνταλκ, σκόραρε δύο φορές με τον ΜακΙλέινι σε αντεπιθέσεις και ανέτρεψε το σκορ απ’ το πουθενά, το τελικό 2-2 ήρθε στις καθυστερήσεις για τη Φίτεσε, που άξιζε τουλάχιστον την ισοπαλία.

Αυτό ήταν το σκορ και στο πρώτο ματς του προηγούμενου γύρου του Κόνφερενς Λιγκ, κόντρα στη Λεβάντια (εντός έδρας 2-2), στη ρεβάνς όμως η Ντάνταλκ πήρε εκτός έδρας νίκη 2-1 και προχώρησε στη διοργάνωση. Την Κυριακή έπαιξε με αλλαγές εντός έδρας κόντρα στη Σεντ Πάτρικς, δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ανταγωνιστική, διασύρθηκε με το «βαρύ» 1-4. Έμεινε στους 27 πόντους και καταλαμβάνει την έβδομη θέση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-4 κόντρα στην Σεντ Πάτρικς. Στο 11’ το 0-1, ισοφάρισε ο Χόμπαν στο 25’, στο 41’ το 1-2 για τη Σεντ Πάτρικς. Στο 72’ το 1-3, το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στο 79’.

ΝΤΑΝΤΑΛΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G στα 4/6 τελευταία ματς (δες το στη betshop).

*Over 2.5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΦΙΤΕΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (ΟΛΛΑΝΔΙΑ, 146)

Ήταν η καλύτερη ομάδα του αγώνα την περασμένη εβδομάδα, όφειλε να είναι περισσότερο αποτελεσματική, θα έπρεπε να έχει κερδίσει με άνεση. Με δεδομένο ότι ήταν το πρώτο ματς της σεζόν, η Φίτεσε είχε ρυθμό και επιθετικότητα, τελείωσε το ματς με 27 τελικές προσπάθειες, οι οκτώ εντός στόχου, έδωσε στον αντίπαλο μόλις οκτώ τελικές, οι έξι όμως ήταν εντός στόχου. Είχε αφέλεια στο παιχνίδι της Φίτεσε, έβαλε δύσκολα στον εαυτό της για τη σημερινή ρεβάνς.

Έρχεται από καλή χρονιά, έπαιξε κατά βάση όμορφο και επιθετικό ποδόσφαιρο, πήρε άνετα το ευρωπαϊκό εισιτήριο. Μάλιστα, παρότι κέρδισε μόλις μια φορά στις τελευταίες έξι αγωνιστικές (1-3-2), δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα με την τέταρτη θέση, την κατέκτησε άνετα. Την Κυριακή παίζει εκτός έδρας με την Τσβόλε στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος. Ξανά εκτός οι Ράσμουσεν, Ντάσα και Ρεϊτζίγκερ, νέο πρόβλημα ο μέσος Τανάν, τιμωρημένοι οι Γιαπί και Οπέντα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στην Ντάνταλκ για το Κόνφερενς Λιγκ. Ο Μπέρο το 1-0, στο 65’ και το 76’ η Ντάνταλκ σκόραρε δύο φορές για την ανατροπή, το τελικό 2-2 έκανε ο Οπέντα στο 88’, αποβλήθηκε λίγο αργότερα.