*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρέιθ Ρόβερς-Ντανφέρμλιν 0-3.

ΝΤΑΝΦΕΡΜΛΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Έιρ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ του Γιακούμπιακ στο 3’ και το 9’, όμως οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον ΜακΓκίντι στο 41’ και ισοφάρισαν με τον Μουσόντα στο 63’.

Καλή εμφάνιση, αλλά μόνο για ένα ημίχρονο για τη Ντανφέρμλιν. Μπήκε δυνατά και απέκτησε «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ, όμως στη συνέχεια δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε, με τους γηπεδούχους να μειώνουν αρχικά στο πρώτο ημίχρονο, και στην επανάληψη να φέρνουν το παιχνίδι στα ίσα.

Αρκετά τα προβλήματά της στα μετόπισθεν, δείχνει να δυσκολεύεται αρκετά να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα να έχει χάσει αρκετούς και σημαντικούς βαθμούς στη μάχη που δίνει για να κρατηθεί εντός τετράδας. Μετράει δύο νίκες και δύο ισοπαλίες στα τελευταία πέντε παιχνίδια της, σκοράροντας με συνέπεια σε όλα, όμως μόλις σε ένα από αυτά κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.

Ντανφέρμλιν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

ΡΕΙΘ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Άρμπροουθ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ίστον στο 34’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Χάμιλτον στο 61’. Το 2-1 πέτυχε ο Άνταμς στο 76’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ΜακΆιντος με πέναλτι στο 81’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της κατάφερε να χάσει η Ρέιθ Ρόβερς. Παρά το γεγονός ότι ήταν καλύτερη στο ματς και πήρε «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ, στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Δεύτερο διαδοχικό στραβοπάτημα και πλέον δεν έχει περιθώριο να κάνει και τρίτο, καθώς η Νταντί Γιουνάιτεντ παραμονεύει προκειμένου να την προσπεράσει. Είναι μεν ασταμάτητη επιθετικά, βρίσκοντας δίχτυα με τρομερή συνέπεια και άνεση κόντρα σε κάθε αντίπαλο, παρ’ όλα αυτά η άμυνά της είναι αυτή που την προδίδει, αφού σπάνιες είναι πλέον οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχεται γκολ.