*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ινβερνές-Ντανφέρμλιν 1-1.

ΝΤΑΝΦΕΡΜΛΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Νταντί Γιουνάιτεντ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Φοδέρινχαμ στο 37’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μοφάτ στο 54’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μόχρι στο 85’.

Πάλεψε η Ντανφέρμλιν, αλλά υπέκυψε στην ανωτερότητα της Νταντί Γιουνάιτεντ. Δέχθηκε πίεση και έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, όμως στην αρχή της επανάληψης κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Παρ’ όλα αυτά στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπο να παραβιάσουν και πάλι την εστία της, πετυχαίνοντας το καθοριστικό γκολ.

Μια ακόμα καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της ανεβασμένης Ινβερνές. Μετράει μόλις μία νίκη στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, όντας πλέον μόλις στο +2 από τη σημερινή της αντίπαλο που βρίσκεται στην 8η θέση. Μαχητική στις αναμετρήσεις της, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα, όμως σπάνια δεν δέχεται εξίσου γκολ, με αποτέλεσμα αυτό να της κοστίζει.

Ντανφέρμλιν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΙΝΒΕΡΝΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Έιρ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γουόδερσπουν στο 32’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 43’. Το 3-0 πέτυχε ο ΜακΚάι με πέναλτι στο 45+3’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μέρφι με πέναλτι στο 61’.

Άκρως αποτελεσματική εμφάνιση και ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα για την Ινβερνές. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη μείωσε το ρυθμό της, με αποτέλεσμα να δώσει την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να σκοράρουν εξίσου.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το αήττητο σερί της είναι ο στόχος της και θέλει σήμερα να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της. Μετράει τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, αποτυγχάνοντας να βρει δίχτυα μόλις σε μία από αυτές. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, αν και αυτό δεν της έχει κοστίσει ιδιαίτερα αυτή την περίοδο.