*28η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Κουίνς Παρκ – Νταμπάρτον 3-0, Νταμπάρτον – Κουίνς Παρκ 0-3, Κουίνς Παρκ – Νταμπάρτον 2-1

ΝΤΑΜΠΑΡΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νταμπάρτον έχασε 4-3 εκτός έδρας από την Πίτερχεντ, παλεύοντας ως το τέλος και με αντίξοες συνθήκες. Βρέθηκε να χάνει 2-0 από τέρματα των Ρίτσι (3’), ΜακΛιν (8’), στη συνέχεια έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 37ο λεπτό και δέχθηκε και τρίτο γκολ από τον Ρίτσι στο 42’. Αλλά ακόμη και με 10 παίκτες κατάφερε να μειώσει σε 3-2 με γκολ του δικού της ΜακΛιν στο 64’ και του Στόουκς στο 78’! Όμως στο 84’ έμεινε με εννιά ποδοσφαιριστές, δέχθηκε και τέταρτο γκολ από τον Σέιβουρι στο 87’, αλλά κατάφερε να σκοράρει και με εννιά παίκτες (!) με τον Πινιατέλο στις καθυστερήσεις!

Η Νταμπάρτον ηττήθηκε με 4-3 εκτός έδρας από την Πίτερχεντ, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, ενώ ειδικά στο γήπεδό της έχει 11 ήττες και μόλις τρεις νίκες σε 18 παιχνίδια. Και δεν χάνει στους τρεις πιο πρόσφατους αγώνες στην έδρα της, με δύο ήττες.

Επεσε στην ένατη θέση του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή, σε απόσταση βολής από μία θέση παραμονής, στο -2 για την ακρίβεια. εκεί που είναι η σημερινή τους αντίπαλος, στο +1 συγκεκριμένα, ενώ δεν είναι και πολύ μακριά από την τελευταία θέση που οδηγεί στον απευθείας υποβιβασμό, στο +7 για την ακρίβεια. Και διαθέτει τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Σίβερτσεν και ο αμυντικός ΜακΓκίβερ, χτύπησε και ο Ογινσάν που μάλλον θα λείψει επίσης και τιμωρημένοι είναι ο μέσος Πάτον και ο ΜακΛιν με τον πρώτο να εκτίει ποινή μίας αγωνιστικής και τον δεύτερο δύο!

Νταμπάρτον Στατιστικά

*Εχει έξι σερί G/G

*Εχει 12/18 over 2,5 εντός έδρας, 9/13 στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κουίνς Παρκ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Πίτερχεντ, σκοράροντας στο πρώτο λεπτό κάθε ημιχρόνου, με τους ΜακΧιου (1΄), Τόμσον (46’), με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με τον ΜακΛιν στο 90ο λεπτό.

Η Κουίνς Παρκ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Πίτερχεντ, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τρεις αναμετρήσεις που δεν τα είχε καταφέρει. Πάντως μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και εννιά παιχνίδια, με εφτά ισοπαλίες, πέντε στα πιο πρόσφατα! Αλλά τελευταία νίκη της ήταν σε αυτό το γήπεδο που παίζει και σήμερα!

Είναι εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 4η και τελευταία, στο +3 από την ομάδα είναι στην πέμπτη θέση που δεν οδηγεί σε αυτά, αλλά με πολύ καλύτερη διαφορά τερμάτων, κάτι που την κάνει ουσιαστικά απόσταση ασφαλείας. Και έχει φυσικά τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.

Παραμένουν εκτός ορισμένοι παίκτες που έχουν προβλήματα τραυματισμών και συγκεκριμένα οι Μάρεϊ (ΕΠ), Μούιρ (ΤΕ), Μόρισον (ΑΜ), ο Μουρ (ΜΕ), ενώ πιο πρόσφατα χτύπησε και ο αμυντικός Κιλντέι, που μάλλον θα λείψει απόψε.

Κουίνς Παρκ Στατιστικά

*Εχει 9/11 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 12/18 under 2,5 εκτός έδρας, εφτά σερί στα πιο πρόσφατα, 10/14 στο πρωτάθλημα.