ΝΤΑΛΙΑΝ ΓΙΦΑΝΓΚ - ΜΕΪΖΧΟΥ ΧΑΚΑ Προγνωστικά

27η αγωνιστική

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 3/5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

ΝΤΑΛΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στην Κανγκτζού, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν, ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ στο 53ο λεπτό του παιχνιδιού. Είχε τις ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματα της, αλλά τις σπατάλησε και το πλήρωσε, με το τελικό 1-1 να διαμορφώνεται στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για την Νταλιάν στο πρωτάθλημα (1-2-0). Βρίσκεται στη 12η θέση της βαθμολογίας, σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 14 από τις 26 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Δεν υπολογίζονται από τον κόουτς Ξιέ οι Τονγκ Λέι, Χουανχουάν Σαν και Γου Γουέι, που ήρθαν σε ρήξη με τη διοίκηση της ομάδας. Τραυματίας ο Σουν.

ΝΤΑΛΙΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*4 συνεχόμενα under2.5 γκολ.

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΕΪΖΧΟΥ ΧΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 3-0 από τη Θρι Τάουνς, την περασμένη αγωνιστική. Νωθρό το ξεκίνημα της στο παιχνίδι, έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 στο 25ο λεπτό. Η κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Βουκάνοβιτς επτά λεπτά αργότερα έκανε ακόμη δυσκολότερο το έργο της, με τον Λιάο να “βάζει το κερασάκι στην τούρτα”, αστοχώντας σε εκτέλεση πέναλτι στο 54ο λεπτό. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα μετά από τρία παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας, στο -9 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα, με παιχνίδι λιγότερο από την 3η Γκουοάν Πεκίνου. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 14 από τις 26 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.