*25η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Στόκπορτ – Ντάγκεναμ 1-3

*Η Ντάγκεναμ δεν έχει κερδίσει εντός έδρας την Στόκπορτ, με δύο ήττες σε τρεις αγώνες.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ντάγκεναμ κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Σάουθεντ, πετυχαίνοντας την πέμπτη νίκη της στα εφτά τελευταία παιχνίδια που δεν έχει χάσει, ενώ έχει τέσσερις συνεχόμενες νίκες στο γήπεδό της.

Είναι πάντα εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, στην έβδομη και τελευταία, με την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, ισόβαθμη με την ομάδα που είναι στην όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά. Αλλά είναι πλέον πολύ μακριά, στο -8 από την κορυφή και την απευθείας άνοδο.

Αμφίβολη είναι ην συμμετοχή του επιθετικού ΜακΚάλουμ που έχει κάποιες ενοχλήσεις.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ντάγκεναμ κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Σάουθεντ, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε οκτώ λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Σαγκάφ (56’), Μορίας (64’).

Ντάγκεναμ Στατιστικά

*Εχει 4/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Εχει 9/14 over 2,5 εντός έδρας, 9/12 στο πρωτάθλημα.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στόκπορτ επικράτησε 3-0 εντός έδρας της Ιστλεϊ, πετυχαίνοντας έκτη συνεχόμενη νίκη, έχοντας κερδίσει και τους δύο πιο πρόσφατους αγώνες μακριά από την έδρα της. Και ειδικά στο πρωτάθλημα έχει τέσσερις συνεχόμενες νίκες.

Εχει ανέβει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, πλησιάζοντας λίγο πιο κοντά, στο -5, από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, αλλά ταυτόχρονα είναι σε απόσταση βολής, στο +3, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς για την άνοδο!

Στο προηγούμενο παιχνίδι χτύπησε ο επιθετικός Κουίγκλεϊ, με τη συμμετοχή του αμφίβολη απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στόκπορτ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Ιστλεϊ, ανοίγοντας το σκορ με αυτογκόλ του Τζόις στο 14ο λεπτό, ενώ ο Μάντεν στο 40’ έκανε το 2-0, με τον Τζένινγκς στο 74ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό σκορ, παίζοντας στα τελευταία 25 λεπτά με παίκτη περισσότερο.