*Στον πρώτο γύρο: Σάτον Γιουν. – Ντάγκεναμ & Ρεντ 1-0

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ & ΡΕΝΤ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ντάγκεναμ & Ρεντ, μετά και από εκείνη στην έδρα της Μάκλσφιλντ (1-4). Την Παρασκευή, η ομάδα του Τζον Στιλ φιλοξενήθηκε από την Μπόρεχαμ Γουντ, από την οποία και βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 17 λεπτά αγώνα. Ωστόσο, ισοφάρισε πριν από το ημίχρονο, με τον Μπένσον στο 29′. Ο ίδιος παίκτης ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του στο 51′, με τον Γουάιτλι να διαμοορφώνει το τελικό 1-3 στο 78′.

Μια νίκη που την διατηρεί στην τέταρτη θέση με 79 βαθμούς, έξι εντός των πλέι οφ. Με 75 τέρματα στο ενεργητικό, διαθέτει μια από τις καλύτερες επιθέσεις της κατηγορίας. Δώδεκα νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες ο απολογισμός της σε εντός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος, έχοντας επικρατήσει στα τρία τελευταία. Εκτός αποστολής είναι οι τραυματίες Λουκ Πένελ (ΑΜ 0/0), Όλιβερ Χόκινς (ΕΠ 38/18) και Φεχίρι Οκεναμπιρί (ΕΠ 29/7).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Μπόρεχαμ Γουντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Ντάγκεναμ & Ρεντ – Σάτον Γιουν. παίζει στην Betshop

ΣΑΤΟΝ ΓΙΟΥΝ.

Την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερα παιχνίδια και με απολογισμό δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, πανηγύρισε και πάλι η Σάτον. Την Παρασκευή, η ομάδα του Πολ Ντόσγουελ φιλοξένησε την Γκέιτσχεντ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-0. Ο Ντίκον στο 41′ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, από το σημείο του πέναλτι, με τον Μπιαμού να πετυχαίνει δυο γκολ στην επανάληψη (60′, 83′) και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Με τη νίκη της αυτή, η Σάτον έφτασε τους 53 βαθμούς σε 43 παιχνίδια και είναι στην 13η θέση μαζί με τις Ίστλιχ και Μέιντστοουν. Στους πέντε βαθμούς η διαφορά της από την επικίνδυνη ζώνη. Δυο νίκες, πέντε ισοπαλίες και δεκατέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα. Οριστικά εκτός εχουν τεθεί οι τραυματίες Κέβιν Αμανκβάα (ΑΜ 34/1) και Σάιμον Ντάουνιρ (ΑΜ 19/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νιίκη 3-0 επί της Γκέιτσχεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.