*37η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ρέξαμ – Ντάγκεναμ  4-1

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γιορκ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Φόρντε στο 29ο λεπτό. Ισοφάρισε με τον Εφιόνγκ στο 43’, ενώ ο Ρανς στο 71ο λεπτό της έδωσε προβάδισμα στο σκορ, το οποίο κράτησε ως το τέλος.

Η Ντάγκεναμ κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Γιορκ, με ανατροπή μάλιστα, με αυτήν να είναι η τρίτη νίκη της στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Και ειδικά στο γήπεδό της έχει δύο σερί νίκες, τρεις στους τέσσερις πιο πρόσφατους αγώνες της εκεί, όλες με το ίδιο σκορ (2-1)!

Διατηρείται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά παραμένει λίγο πίσω, στο -4 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Συνεχίζεται η αναζήτηση προπονητή, μέχρι να βρεθεί νέος, χρέη υπηρεσιακών τεχνικών θα εκτελεί το δίδυμο των Γκριτ – Γιουπ.

Απουσιάζει εδώ και λίγο καιρό λόγω τραυματισμού ο αμυντικός Ταβάρες, χτύπησε και ο αμυντικός Λόνγκε – Κινγκ που μάλλον θα λείψει.

Ντάγκεναμ Στατιστικά

*Εχει 7/8 G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 12/21 over 2,5 εντός έδρας, 11/18 στο πρωτάθλημα

*Εχει 14/21 G/G εντός έδρας, 12/18 στο πρωτάθλημα

ΡΕΞΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ έφερε 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Μέιντενχεντ, δεχόμενη την ισοφάριση από τον ΜακΚάλσκι στις καθυστερήσεις του αγώνα. Νωρίτερα είχε προηγηθεί δύο φορές με τον Μάλιν (28’, 60 πεν.), ενώ την πρώτη φορά ισοφαρίστηκε από τον Σμιθ στο 58’.

Η Ρέξαμ έχασε ξανά βαθμούς έπειτα από τέσσερις σερί νίκες στο πρωτάθλημα, φέρνοντας ισοπαλία με ίδιο σκορ με την τελευταία μάλιστα, 2-2 εκτός έδρας κόντρα στην Μέιντενχεντ, με το τέρμα της ισοφάρισης να το δέχεται στις καθυστερήσεις. Φυσικά παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα εδώ και 23 αγωνιστικές, με 18 νίκες, με 11 από αυτούς τους αγώνες να είναι μακριά από την έδρα της, έχοντας φέρει τέσσερις ισοπαλίες σε αυτούς.

Δεν κατάφερε έτσι να εκμεταλλευτεί την γκέλα της δεύτερης Νοτς Κάουντι. Είναι ακόμη στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, μοναδική που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, στο +1 από αυτήν, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο, διαθέτοντας ακόμη την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας.

Τραυματίες είναι ο γκολκίπερ Ντιμπλ, και οι αμυντικοί Χάιντεν, Χόσεναχ που μάλλον θα λείψουν και απόψε.