*4η  αγωνιστική

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Ιστλεϊ, αν και προηγήθηκε με τον ΜακΚάλουμ στο 63ο λεπτό, έχοντας ευκαιρίες να «καθαρίσει» το παιχνίδι, αλλά δεν τα κατάφερε, με αποτέλεσμα να το πληρώσει, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Κάρτερ στο 93’.

Η Ντάγκεναμ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Ιστλεϊ, πληρώνοντας ουσιαστικά την αδυναμία της να «καθαρίσει» το παιχνίδι με ένα δεύτερο τέρμα, αν και είχε ευκαιρίες να το πετύχει, δεχόμενη ένα γκολ στις καθυστερήσεις. Και αυτό της στέρησε την ευκαιρία να πετύχει την πρώτη της φετινή νίκη.

Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στις τρεις πρώτες αγωνιστικές, με τη μία εξ αυτών να είναι στο μοναδικό παιχνίδι που έπαιξε στο γήπεδό της. Και δεδομένου πώς δεν αντιμετώπισε και καμία από τις θεωρούμενες καλές και δυνατές ομάδες της κατηγορίας, το ξεκίνημα της στη σεζόν κρίνεται κακό.

Εκτός των μακροχρόνια τραυματιών Μπαλάντα (ΕΠ), Φιπς (ME), Σόντερς (ΜΕ), χτύπησαν και οι Μούσα (ΜΕ), Γιάνεχ (ΜΕ) που αναμένεται να επιστρέψουν από εβδομάδα στις προπονήσεις.

Ντάγκεναμ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί under 2,5 και 2-3 γκολ

*Εχει 2/3 G/G στο πρωτάθλημα

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Ολτρινχαμ, ανοίγοντας το σκορ με τον Κλίφτον στο 12’, με τον ΜακΚλούσκι να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 88’, χωρίς να κινδυνεύσει έντονα με ισοφάριση ανάμεσα στα δύο τέρματα.

Η Μέιντενχεντ επικράτησε με 2-0 εντός έδρας της Ολτρινχαμ, όχι τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό σκορ. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, αμφότερες στο γήπεδό της, μετά την ήττα της πρεμιέρας στον αγώνα που έπαιξε μακριά από την έδρα της.

Βέβαια η συγκεκριμένη ήττα ήρθε σε ένα γήπεδο που δύσκολα θα περάσουν πολλές ομάδες, αυτό της Νοτς Κάουντι, η οποία είναι μία από τις πιο ιστορικές ομάδες της κατηγορίας.