*19η αγωνιστική

*Η Ντάγκεναμ δεν έχει χάσει ποτέ σε εφτά αγώνες στο παρελθόν από την Γκρίμσμπι, με τέσσερις νίκες, εκ των οποίων οι τρεις στο γήπεδό της, σε τέσσερα παιχνίδια εκεί.

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ντάγκεναμ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Νοτς Κάουντι, με αυτήν να είναι η τρίτη της συνεχόμενη ήττα, ενώ στους εφτά τελευταίους αγώνες της έχει κερδίσει μόνο μία αναμέτρηση, μακριά από την έδρα της. Στο γήπεδό της έχει τρεις σερί ήττες, όλες με το ίδιο σκορ (0-1), μετά από μία ισοπαλία.

Είναι οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα στην κατηγορία της, στην 11η θέση, αλλά απέχει πολύ πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -4 συγκεκριμένα, απ’ ότι είναι στην ζώνη του υποβιβασμού, στο +12 για την ακρίβεια.

Στον τελευταίο αγώνα χτύπησε ο επιθετικός της, ΜακΚάλουμ, με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ντάγκεναμ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Νοτς Κάουντι, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε να χάνει από γκολ του Βίνσεντ στο 35’, αλλά ισοφάρισε με τον Μπαλάντα στο 42’, με τον Γούτον στο 73’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Ντάγκεναμ Στατιστικά

*Εχει 5/8 N/G στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Εχει 7/10 over 2,5 εντός έδρας, αν και τα τρία πιο πρόσφατα ήταν under 1,5!

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γκρίμσμπι ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς, συνεχίζοντας την καθοδική της πορεία, αφού αυτή ήταν η πέμπτη της ήττα στα έξι τελευταία παιχνίδια, και ενώ νωρίτερα ήταν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Και ειδικά μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις συνεχόμενες ήττες!

Είναι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 4η θέση για την ακρίβεια, στο +2 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς, ενώ είναι στο -4 από την κορυφή και την απευθείας άνοδο.

Οι μέσοι Σκάνελ, Γκραντ έχουν ξεκινήσει προπονήσεις, αλλά δεν είναι έτοιμοι να παίξουν, όπως και ο τραυματίας μέσος Ράιτ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γκρίμσμπι έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς, δεχόμενη το πρώτο γκολ από τον Ρούνεϊ μόλις στο έβδομο λεπτό, έχασε αργότερα ευκαιρίες να ισοφαρίσει, είχε και δοκάρι, αλλά τελικά «έφαγε» και δεύτερο τέρμα από τον Σμπάρα στο 68ο λεπτό.