*3η αγωνιστική

*3/4 over 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Σάουθεντ, με τον Κάρντγουελ στο 18’ να την βάζει πίσω στο σκορ, ενώ δέχθηκε και δεύτερο γκολ από τον Κόκερ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Ντάγκεναμ δεν εκμεταλλεύτηκε την έδρα της, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την πρώτη της φετινή ήττα, χάνοντας με 0-2 εντός έδρας από την Σάουθεντ. Ακόμη λοιπόν ψάχνει την πρώτη νίκη της αγωνιστικής περιόδου, μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας κόντρα στην Όλτρινχαμ.

Ο προπονητής της, Μπεν Στρέβενς, παραδέχθηκε την ανωτερότητα της αντιπάλου στο τελευταίο παιχνίδι, λέγοντας πως ήταν θυμωμένος, εκνευρισμένος και απογοητευμένος. Αλλά αυτό που πρέπει να κάνει είναι να αναρωτηθεί τί πήγε λάθος και να προσπαθήσει να το διορθώσει, ακόμη και σε σχέση με τον ίδιο και την προετοιμασία της ομάδας του για το παιχνίδι.

Ντάγκεναμ Στατιστικά

*Δύο σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*Δύο συνεχόμενα under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, με τέρμα του Ντιεσερούβε στις καθυστερήσεις, παρόλο που έπαιζε με παίκτη περισσότερο μετά το 54ο λεπτό! Είχε βρεθεί να χάνει από τέρμα του Ντιεσερούβε μόλις στο 9’, πριν ισοφαρίσει με τον Τίνκλερ στο 66ο λεπτό.

Η Γκέιτσχεντ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, παρόλο που έπαιζε με παίκτη περισσότερο για περίπου 35 λεπτά. Συνεχίζει λοιπόν να ψάχνει την πρώτη νίκη της σεζόν, αν και έχει σκοράρει τρία τέρματα μέχρι στιγμής σε δύο αγώνες.

‘Ενας από τους αμυντικούς της ομάδας, αναγνώρισε τις ευθύνες τους, λέγοντας πως παρά τις πολλές χαμένες ευκαιρίες των συμπαικτών του, έχουν δεχθεί τέσσερα γκολ από έξι ευκαιρίες των αντιπάλων τους σε αυτές τις δύο πρώτες αγωνιστικές. Και αν βελτιώσουν αυτό το κομμάτι, θα έχουν περισσότερες νίκες από ήττες.