Φάση των “16” του κυπέλλου Κορέας

*Μονοί αγώνες νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Οι δύο ομάδες έρχονται αντιμέτωπες για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

ΝΤΑΕΤΖΟΝ ΚΟΡΑΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί της Τσεονάν Σίτι, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος της 3ης κατηγορίας της Κορέας. Έμεινε με 10 παίκτες στο 39′, αλλά έδειξε χαρακτήρα και με δύο γκολ στο 55′ και το 71′, εξασφάλισε τη νίκη. Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 στο 63′.

Ήταν η πρώτη της νίκη μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες. Προκρίθηκε στη φάση των “16” του κυπέλλου επικρατώντας εντός έδρας της Πιεόνγκ Τσανγκ με 2-1 στην παράταση (1-1 καν. διάρκεια). Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, με τα πέντε αυτά παιχνίδια να ολοκληρώνονται με under2.5 γκολ.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Νταετζόν Κοράιλ Στατιστικά

*2-3 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΝΤΑΕΓΚΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-0 επί της Γκανγκβόν, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, εκμεταλλεύτηκε τις λίγες καλές ευκαιρίες της, ανοίγοντας το σκορ σε κρίσιμο χρονικό σημείο (1-0 στο 44′). Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τους φιλοξενούμενους, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται με γκολ στο 57′ και το 74′.

Ήταν το πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα (2-3-0). Στόχος της είναι να φτάσει μέχρι τον τελικό της διοργάνωσης, έχοντας την ποιότητα να το κάνει. Βρέθηκε κατευθείαν στη φάση των “16” του κυπέλλου, έχοντας τερματίσει στην πρώτη τριάδα του πρωταθλήματος την προηγούμενη σεζόν. Εκτός έδρας δεν έχει ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα (0-4-3).

Τραυματίες οι Μπιούνγκ-Χιουν Παρκ, Σεόνγκ-Γουόν Τζανγκ και Γου-Σεόκ Κιμ.