3η αγωνιστική

*Μετρούν 9/10 αναμετρήσεις με No Goal τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Ποχάνγκ δεν έχει υποστεί ήττα από την Νταετζέον στα πρόσφατα 12 παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 3-3 εκτός έδρας, με αντίπαλο την Ιντσέον, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 8’ ο Μιουνγκ-Τζου Λι σκόραρε για το 1-0, ενώ στο 20’ ο Ορόμπο ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο. Στο 67’ ο Ιν-Γκιούν Κιμ σκόραρε για το 1-2, στο 77’ ο Ερνάντες ισοφάρισε σε 2-2 και στο 81’ ο Μποκού έκανε την ανατροπή σε 3-2. Στο 89’ ο Ιν-Γκιουν Κιμ ισοφάρισε σε 2-2. Στο 90+5’ αποβλήθηκε ο Ντονγκ-Μιν Κιμ για την Ιντσέον.

Η Νταετζέον κατάφερε να μην ηττηθεί στην έδρα της Ιντσέον (3-3), πήρε το βαθμό της ισοπαλίας έπειτα από ένα χορταστικό ματς με πολλά γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Μπήκε με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα, καθώς πανηγύρισε τη νίκη στην έδρα της με αντίπαλο την Γκανγκγουόν και ένα καθαρό σκορ, 2-0. Έτσι, έκανε το ιδανικό ξεκίνημα στη νέα σεζόν και την προσπάθεια που θα καταβάλει να κερδίσει την παραμονή της στην κατηγορία. Ο τεχνικός Μιν-Σουνγκ Λι θα περιμένει να δει την κατάσταση του μέσου Σε-Γιονγκ Τζου ο οποίος δίνεται αμφίβολος.

Νταετζέον Στατιστικά

*4/5 παιχνίδια τελευταία είχαν over 2.5

*3/5 ματς τελευταία έληξαν με goal/goal

ΠΟΧΑΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη, με σκορ 1-2, εναντίον της Σουγουόν στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 20’ ο Γιουνγκ-Τζουν Γκο σκόραρε για το 0-1 και στο 33’ ο Γιάε-Χι Τζέονγκ έκανε το 0-2 της Ποχάνγκ στο ημίχρονο. Στο 48’ ο Μουρίλο Ενρίκε μείωσε σε 1-2. Στο 82’ αποβλήθηκε ο Σέουνγκ-Γου Λι για τους γηπεδούχους.

Η Ποχάνγκ έκανε εξαιρετικό ξεκίνημα στη νέα σεζόν, πήρε μια δεύτερη διαδοχική νίκη και είναι στην κορυφή, μαζί με Σεούλ και Ουλσάν. Νίκησ εκτός έδρας τη Σουγουόν (1-2), ενώ στην πρεμιέρα πραγματοποίησε μια αρκετά καλή εμφάνιση, κυρίως στο επιθετικό κομμάτι, νικώντας τη Νταεγού με 3-2 εντός έδρας. Αήττητη για πέντε παιχνίδια στο πρωτάθλημα πλέον η Ποχάνγκ, συμπεριλαμβανομένων και των περσινών. Δεν έπαιξε ως τώρα ο αμυντικός Άλεξ Γκραντ, παραμένει αμφίβολος για το προσεχές ματς της τρίτης αγωνιστικής.