*23η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Νταετζεόν – Γκάνγκγουον 1-1, Γκάνγκγουον – Νταετζέον 3-3

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από τη Σεούλ. Ο Μλάπα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους μόλις στο 7′, απάντησαν οι Τσο Γιουνγκ-Γόοκ (61′) και Λίνγκαρντ (66′).

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το γεγονός πως προηγήθηκε πριν καν συμπληρωθούν 10′ στην έδρα της Σεούλ. Δέχτηκε ισχυρότατη πίεση στη συνέχεια και είδε τα δεδομένα να ανατρέπονται μέσα σε πέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο. Η Νταετζέον στάθηκε άτυχη τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′, όταν ο Σέονγκ-Χόον Τσέον με προβολή σημάδεψε το δεξί δοκάρι των γηπεδούχων.

Διατηρείται χωρίς νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές (0-1-3), διάστημα στο οποίο πέτυχε τρία γκολ και δέχτηκε οχτώ. Παραμένοντας στους 19 βαθμούς καταλαμβάνει την τελευταία θέση του πρωταθλήματος. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με την Γκάνγκγουον έχει απολογισμό 3-1-1: Κράτησε το μηδέν στις τρεις, σκόραρε στις τέσσερις.

ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΑΝΓΚΓΟΥΟΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Ποχάνγκ Στίλερς. Τα γκολ πέτυχαν Ομπερντάν (50′) και Γόον Μιν-Χο (76′).

Μπήκε με περισσότερη όρεξη στον αγωνιστικό χώρο, έχασε κάποιες εξαιρετικές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι σε κεφαλιά του Γιου-Χιεόν Λι στο 7′. Η Γκάνγκγουον βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ στην πρώτη, ουσιαστικά, ευκαιρία που δημιούργησε η Ποχάνγκ Στίλερς, απ’ την έδρα της οποίας επέστρεψε με άδεια χέρια.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα μετά τις δύο “καθαρές” νίκες που πανηγύρισε κόντρα σε Ιντσεόν Γιουνάιτεντ (2-0 εκτός) και Γκουανγκτζού (2-0 εντός). Αγνοεί την ισοπαλία στις εννέα τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές της (πέντε νίκες, τέσσερις ήττες). Η Γκάνγκγουον παραμένει αήττητη στις τέσσερις τελευταίες με αντίπαλο την Νταετζέον (1-3-0).