*Μπαράζ για μια θέση στην 1η κατηγορία της επόμενης σεζόν.

*Διπλοί αγώνες, με τον επαναληπτικό στην έδρα της Γκανγκβόν, στις 12/12.

*Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 7 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ ΣΙΤΙΖΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τελευταία αγωνιστική υποχρέωση για την Νταέτζεον στις 7/11, όταν και επικράτησε εκτός έδρας της Ανιάνγκ με 1-3, για να προκριθεί στους τελικούς των μπαράζ ανόδου, με αντίπαλο την Γκανγκβόν. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 13′, για να ισοφαρίσει είκοσι λεπτά αργότερα (33′). Ήταν πιο συγκεντρωμένη από την αντίπαλο της στο β’ μέρος, καλύτερη στην τελική προσπάθεια και κατάφερε να βρει δύο γκολ στα τελευταία είκοσι λεπτά του παιχνιδιού, με το τελικό 1-3 να διαμορφώνεται στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης (1-2 στο 70′).

Τερμάτισε 3η στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της 2ης κατηγορίας, στο -13 από την πρωταθλήτρια Γκιμτσεόν. Εντός έδρας μέτρησε 9 νίκες σε 18 αγώνες πρωταθλήματος, ενώ τρέχει και ένα αήττητο σερί 8 αγώνων στο γήπεδο της (6-2-0).

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-3 επί της Ανιάνγκ, για την προηγούμενη φάση των πλέι οφ προβιβασμού.

Νταέτζεον Σίτιζεν Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην Stoiximan)

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Σεονγκνάμ, για την τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ υποβιβασμού. Προηγήθηκε πολύ νωρίς στον αγώνα (1-0 στο 6′), σε ένα 1ο ημίχρονο στο οποίο κυριάρχησε. Μπήκε το ίδιο δυνατά και στο β’ μέρος και κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντάε-Βον Κιμ. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 2-1 στο 84′.

Ήταν η 1η της νίκη μετά από 5 παιχνίδια πρωταθλήματος, ένα σερί που της κόστισε, αφού τερμάτισε στο -1 από την απευθείας σωτηρία. Εκτός έδρας μέτρησε μόλις 3 νίκες σε 19 αγώνες πρωταθλήματος.

Με πλήρες ρόστερ ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Σεονγκνάμ.