ΝΤΑΕΓΚΟΥ - ΣΕΟΥΛ Προγνωστικά

Ημιτελικός κυπέλλου

*Μονός αγώνας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 3 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων, με τις δύο τελευταίες να είναι νίκες της Νταεγκού.

ΝΤΑΕΓΚΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 2-3 επί της Σεούλ, την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε ένα κακό ποιοτικά 1ο ημίχρονο, ήταν καλύτερη των γηπεδούχων και προηγήθηκε δίκαια στο 38ο λεπτό του παιχνιδιού. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο β’ μέρος, ισοφάρισαν σε 1-1 στο 56′, αλλά η Νταεγκού αντέδρασε άμεσα, κάνοντας το 1-2 πέντε λεπτά αργότερα, για να αυξήσει κι άλλο το προβάδισμα της στο 67ο λεπτό (1-3 ο Ζέκα). Το μόνο που κατάφερε η Σεούλ ήταν να διαμορφώσει το τελικό 2-3 στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Νταεγκού, αμφότερες απέναντι στη σημερινή της αντίπαλο, Σεούλ! Έφτασε εδώ αποκλείοντας στα προημιτελικά της Ποχάνγκ, αποκλείοντας την με 3-2 εντός έδρας. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια της στο Daegu Bank Park, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της και στις δύο.

Χωρίς τον Πένια θα παραταχθεί σήμερα η ομάδα του υπηρεσιακού κόουτς Βον, που έθεσε ως στόχο την κατάκτηση του κυπέλλου.

Νταεγκού Στατιστικά

*4 συνεχόμενα over2.5 γκολ.

*Έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα τελευταία 3 παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΣΕΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 2-3 από την Νταεγκού, την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Κάκιστη η εικόνα της σε ένα γενικά κακό ποιοτικά 1ο ημίχρονο, έμεινε δίκαια πίσω στο σκορ στο 38ο λεπτό. Μπήκε δυνατά στο β’ μέρος και έφτασε γρήγορα στην ισοφάριση (1-1 στο 56′), αλλά δεν άντεξε, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 1-3 δέκα λεπτά αργότερα! Πίεσε στη συνέχεια, ήταν καλύτερη, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να διαμορφώσει το τελικό 2-3 στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη Σεούλ, αμφότερες από την Νταεγκού! Εύκολο το έργο της στα προημιτελικά της διοργάνωσης, απέκλεισε εκτός έδρας με 0-3 την Μπουσάν Κιοτόνγκ, ομάδα 3ης κατηγορίας. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, με τα 4 από αυτά να ολοκληρώνονται με 2-3 γκολ.

Τραυματίες οι Ντονγκ-Γουόν Τζι και Χαν-Μπεόμ Λι.