*21η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ποχάνγκ Στίλερς – Νταεγκού 3-1

*GG στα 9/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΑΕΓΚΟΥ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Γκιμτσέον Σανγκμού. Σκόραραν οι Τσόι Γκι-Γουν (78′) και Παρκ Σανγκ-Χιεόκ (81′).

Με σκυμμένο κεφάλι από την έδρα της (πλέον) πρωτοπόρου Γκιμτσέον Σανγκμού επέστρεψε η Νταεγκού την προηγούμενη βδομάδα, γνωρίζοντας δεύτερη σερί ήττα χωρίς να σκοράρει. Θετική η παρουσία του τερματοφύλακα Σέουνγκ-χουν και του αμυντικού κεντρικού διδύμου Μιεόνγκ-σέοκ Κο και Τζιν-χιεόκ Κιμ, οι υπόλοιποι παίκτες κινήθηκαν σε ρηχά νερά.

Στους 20 βαθμούς παραμένει η Νταεγκού που πανηγύρισε τρεις νίκες σε τέσσερις εντός έδρας αγωνιστικές (σ.σ. κράτησε το μηδέν στις δύο). Διατηρείται αήττητη στις εννέα τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκε τη Ποχάνγκ Στίλερς, διάστημα στο οποίο πανηγύρισε μόλις τρεις νίκες.

ΝΤΑΕΓΚΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΠΟΧΑΝΓΚ ΣΤΙΛΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Ουλσάν. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Χονγκ Γουν-Σανγκ (2′) και Λι Χο-Γάε (19′ πεν.). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κο Σέουνγκ-Μπέομ (25′).

Αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές διατηρείται η Ποχάνγκ Στίλερς (2-2-0), την προηγούμενη βδομάδα προσπέρασε το εμπόδιο της Ουλσάν συνεχίζοντας τις υψηλές πτήσεις της. Μοιρασμένη από κάθε άποψη η μεταξύ τους αναμέτρηση, το τελικό αποτέλεσμα της οποίας κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Η Ποχάνγκ Στίλερς συγκέντρωσε 19 από τους 37 συνολικά βαθμούς της εκτός έδρας, έχοντας απολογισμό 6-1-3 σε δέκα αγωνιστικές (διαφορά γκολ 18-12). Πέτυχε 20 από τα συνολικά 30 γκολ της στο δεύτερο ημίχρονο.