Ρεβάνς για τον τελικό του κυπέλλου

*Ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση νίκης της Γεονάμ με 0-1, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Η Νταεγκού έχει κατακτήσει το κύπελλο 1 φορά στην ιστορία της (2018), με τη Γεονάμ να μετρά με τη σειρά της 3 κατακτήσεις (1997, 2006, 2007).

*1ος τελικός: Γεονάμ – Νταεγκού 0-1.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 8 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΝΤΑΕΓΚΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προέρχεται από εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Ουλσάν, για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. Με την άμυνα της να παρουσιάζεται κατώτερη των περιστάσεων, δέχτηκε πάρα πολλές ευκαιρίες και βρέθηκε δίκαια πίσω στο σκορ με 2-0 στο 45+3′. Προσπάθησε να αντιδράσει στο β΄ μέρος, αλλά οι προσπάθειες της δεν καρποφόρησαν, με το 2-0 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Μετράει 2 συνεχόμενες ήττες, χωρίς να έχει σκοράρει. Τερμάτισε στην 3η θέση του πρωταθλήματος, έχοντας εξασφαλίσει ένα εισιτήριο για τα προκριματικά του Ασιατικού Τσάμπιονς Λιγκ, ακόμη και αν δεν κατακτήσει το κύπελλο σήμερα. Μετράει 1 νίκη στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, χωρίς να έχει σκοράρει καν στα άλλα τέσσερα.

Τραυματίες παραμένουν οι Κιμ Σεόκ (14 συμμ.)και Τζιεόνγκ-Τζου Σούε (-).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Ουλσάν.

Νταεγκού Στατιστικά

*3 σερί under2.5 γκολ. (Δες το στην Stoiximan)

*3 σερί n/g.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΕΟΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τελευταία αγωνιστική της υποχρέωση ήταν ο 1ος τελικός της με την Νταεγκού για το κύπελλο. Σε ένα ισορροπημένο γενικά παιχνίδι, έμεινε πίσω στο σκορ στο 26ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λάμας. Πίεσε για την ισοφάριση, δημιούργησε καλές ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων, με το 0-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Αγνοεί τη νίκη στα τελευταία 3 παιχνίδια της. Μετράει 3 ισοπαλίες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, ενώ έχει σκοράρει στα 8 από τα τελευταία 10 ματς μακριά από το γήπεδο της.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή κρίσιμη αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-1 από την Νταεγκού.