2η αγωνιστική

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΝΙΟΥΜΠΛΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Ουνιόν Εσπανιόλα. Ο Σερέσο πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 43ο λεπτό.

Με το δεξί μπήκε στο 2023 η Νιουμπλένσε, πέρασε νικηφόρα από την πρωτεύουσα την περασμένη Παρασκευή και σε συνέχεια της περσινής σεζόν έφτασε τα 7 παιχνίδια δίχως ήττα (4-3-0).

Μπήκε καλύτερα στην πρεμιέρα της Σάντα Λάουρα, είχε δοκάρι σε κεφαλιά από κόρνερ κι έκλεισε το ημίχρονο με σεμιναριακό επιθετικό transition κι εκπληκτικό τελείωμα εκτός περιοχής για το 0-1. Αντέδρασαν οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος, απάντησαν στα δοκάρια από στατικές φάσεις, αλλά όχι στα γκολ παρά την εδαφική τους υπεροχή.

Ποδαρικό στην Τσιγιάν απόψε, όπου στην περσινή Primera Division σκόραρε 30 φορές σε 15 παιχνίδια (9-4-2).

ΝΙΟΥΜΠΛΕΝΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/7 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* “2-3 γκολ” τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΑΓΚΑΓΙΑΝΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Ο’Χίγκινς. Ο Μπελμάρ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 80ο λεπτό.

Πήγε με φόρα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο Κυπελλούχος και κάτοχος του Σούπερ Καπ, αλλά η επιστροφή της στην Primera Division μετά από 36 χρόνια συνδυάστηκε με πικρή εντός έδρας ήττα, την πρώτη γενικά μετά από 13 παιχνίδια (7-6-0).

Είχε την επιθετική πρωτοβουλία από το ξεκίνημα του αγώνα απέναντι στην Ο’Χίγκινς, αλλά παρά την κυκλοφορία της δεν έβρισκε διαδρόμους για την αντίπαλη περιοχή. Δεν απείλησε όσο θα ήθελε και όταν έγινε ανυπόμονη στο τέλος το πλήρωσε με την άμυνά της να πιάνεται ανοργάνωτη για το 0-1.