9η αγωνιστική

* Αήττητη η Νιουμπλένσε στα 5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (4-1-0)

ΝΙΟΥΜΠΛΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Έβερτον. Ο Κάμπος Λόπες πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 56’.

Παρατεταμένο το ντεφορμάρισμα της Νιουμπλένσε, με την σαββατιάτικη ήττα στη Βίνια ντελ Μαρ έφτασε τα 5 παιχνίδια δίχως νίκη (0-2-3), με το χαμηλότερο ενεργητικό (7 γκολ) στη λίγκα.

Δικαιότατη η ήττα από την Έβερτον, η οποία ήταν κυριαρχική στο πρώτο ημίχρονο. Χάρη στις (7) επεμβάσεις του κίπερ Πέρες άντεξε στο μηδέν ως την ανάπαυλα, τελικά πληγώθηκε στην πρώτη καλή ευκαιρία των γηπεδούχων μετά από αυτήν. Συνέχισε να είναι πιο απειλητική και μετά το 1-0 η Έβερτον, ξόδεψε κι άλλες ευκαιρίες στο transition, αναιμική η αντίδραση της Νιουμπλένσε, ούσα επηρεασμένη κι από τις τιμωρίες. Επιστρέφουν οι τρεις αποβληθέντες από το ματς με την Ουν. Κατόλικα.

ΝΙΟΥΜΠΛΕΝΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 9/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΟΥΡΙΚΟ ΟΥΝΙΔΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-3) από την Ουατσιπάτο. Ο Παλμεσάνο άνοιξε το σκορ για την Ουατσιπάτο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Μόντες έκανε το 0-2 στο 71’. Ο Λέιβα στο 79’ μείωσε για τη Νιουμπλένσε και ο Ακόστα στο 90’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι η Κούρικο, παρουσιάζεται αγνώριστη σε σχέση με την περσινή σεζόν και το Σάββατο έφτασε τα 7 παιχνίδια δίχως νίκη, με μόνο μία ισοπαλία τον τελευταίο μήνα!

Προβληματική η εμφάνισή της και απέναντι στην Ουατσιπάτο, δίκαιη η 5η ήττα στην Primera Division, με την οποία πλέον έχει το δεύτερο χειρότερο παθητικό στη λίγκα. Απείλησε πρώτη στο “Λα Γκράνχα”, κινδύνευσε στο transition και δέχθηκε το γκολ από απίστευτη γκάφα του κίπερ της. Μεγάλα τα ανασταλτικά της προβλήματα στις μεταβάσεις, η Ουατσιπάτο είχε δυνατές ευκαιρίες πριν διπλασιάσει τα τέρματά της από στατική φάση, στην κόντρα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.