*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Έβερτον Ντε Βίνα-Νουμπλένσε 1-0.

ΝΟΥΜΠΛΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ζαμπρέντι στο 7’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ορτίζ στο 53’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρούμπιο στο 90+18’ με πέναλτι. Αμφότερες δέχθηκαν από μία κόκκινη κάρτα, με τον Καγκελμάχερ στο 29’ οι γηπεδούχοι και τον Ρεμπουγέδο στο 34’ οι φιλοξενούμενοι.

Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε η Νουμπλένσε. Μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, ενώ στη συνέχεια δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε, αφού έμεινε εξίσου με παίκτη λιγότερο, λίγα λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι σκόραραν ξανά και το μόνο που κατάφερε εν τέλη ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις.

Την επιστροφή της στις νίκες έχει ως στόχο σήμερα, έχοντας το πλεονέκτημα έδρας. Καθόλου πειστική το τελευταίο διάστημα, έχει πολλά προβλήματα στο αμυντικό της κομμάτι, τα οποία δεν της επιτρέπουν να πανηγυρίσει τα αποτελέσματα που επιθυμεί. Επιθετικά σκοράρει σχεδόν ασταμάτητα, αλλά ούτε αυτό την έχει βοηθήσει σε μια καλύτερη συγκομιδή βαθμών.

Νουμπλένσε Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΕΒΕΡΤΟΝ ΝΤΕ ΒΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κομπρεσάλ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γουότερμαν στο 49’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κάμπος στο 57’. Το 1-2 πέτυχε ο Γουότερμαν με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 76’ με πέναλτι, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαδρίντ στο 90+7’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει η Έβερτον Ντε Βίνα. Καλύτερη στο πρώτο μέρος, δεν μπόρεσε όμως να μετουσιώσει τις ευκαιρίες της σε γκολ, μένοντας στο μηδέν. Στην επανάληψη έμεινε πίσω στο σκορ, αλλά «απάντησε» άμεσα. Στη συνέχεια υπέκυψε ξανά, αλλά στις καθυστερήσεις εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των φιλοξενούμενων, ισοφαρίζοντας για δεύτερη και τελευταία φορά.

Ρυθμό φαίνεται να βρίσει ξανά και θέλει σήμερα να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της, ώστε να πάρει ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα. Μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της, έχει τον τρόπο να βρίσκει δίχτυα ανεξαρτήτως έδρας, αλλά τελευταία δείχνει να είναι αρκετά πιο επιρρεπής αμυντικά.