ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ - ΡΕΞΑΜ Προγνωστικά

*13η αγωνιστική

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Ολτρινχαμ, με χατ τρικ του Λάνγκσταφ (42’, 44’΄, 60’), με την αντίπαλο της απλά να μειώνει προσωρινά με τον Ντινάνγκα στο 47’ και ενώ πριν μπει κάποιο γκολ, αμφότερες οι ομάδες είχαν από ένα δοκάρι.

Η Νοτς Κάουντι κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Ολτρινχαμ, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, έκτη στα εφτά τελευταία παιχνίδια, έχοντας γνωρίσει σε αυτό το διάστημα και τη μοναδική της ήττα. Εχει τρεις σερί νίκες στο γήπεδό της, τέσσερις σε πέντε αγώνες εκεί που παραμένει αήττητη.

Κέρδισε μία θέση, έστω και υπερτερώντας σε ισοβαθμία, ανεβαίνοντας στην δεύτερη του βαθμολογικό πίνακα, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, ενώ παραμένει στο +5 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Τραυματίας και απών είναι ο αμυντικός Τέιλορ που έχει χτυπήσει στο δεύτερο παιχνίδι της σεζόν και από τότε απουσιάζει.

Νοτς Κάουντι Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G μαζί με over 2,5

*Εχει 3/5 N/G εντός έδρας

ΡΕΞΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ολνταμ, με ανατροπή, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Φόντοπ – Τάλουμ στο 26’, σε ένα κακό, γι’ αυτήν, πρώτο ημίχρονο. Αλλά στο δεύτερο βελτιώθηκε εξαιρετικά, όμως χρειάστηκε να περιμένει ώρα μέχρι να ισοφαρίσει με τον Τόζερ στο 85’, παίρνοντας τη νίκη με πέναλτι του Μάλιν στο 96ο λεπτό.

Η Ρέξαμ επικράτησε 1-2 εκτός έδρας της Ολνταμ, με ανατροπή και παρουσιάζοντας τελείως διαφορετικό πρόσωπο, προς το καλύτερο, στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας στα τελευταία λεπτά. Αυτή ήταν η έβδομη νίκη της στους οκτώ τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, έχοντας γνωρίσει μόνο μία ήττα ως τώρα, στην έδρα της Τσέστερφιλντ.

Για πρώτη φορά φέτος ανέβηκε εκεί που θέλει και περιμένουν όλοι να βρίσκεται στο τέλος της σεζόν, στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με δύο ομάδες από πίσω της σε απόσταση βολής, στο +2 για την ακρίβεια από αυτές, μία εκ των οποίων η σημερινή της αντίπαλος. Ταυτόχρονα έχει ξεφύγει στο +7 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς για την άνοδο. Και έχει μακράν την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, αλλά και την καλύτερη άμυνα μαζί με άλλες δύο ομάδες.

Τραυματίες και απόντες είναι οι γκολκίπερς Λάιντον, Ντιμπλ και οι αμυντικοί Xολ – Τζόνσον, Χόσαναχ, ενώ χτύπησε πιο πρόσφατα και ο επιθετικός Μεντί που μάλλον θα λείψει απόψε.