*38η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ντόρκινγκ – Νοτς Κάουντι 3-1

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι έφερε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Μπρόμλεϊ, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει με τον Λάνγκσταφ στο 90’, έχοντας βρεθεί να χάνει από το 20ο λεπτό με πέναλτι του Μάριοτ.

Η Νοτς Κάουντι έφερε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Μπρόμλεϊ, παραμένοντας για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη, με προηγούμενη αναμέτρηση στο γήπεδό της όπου έχασε.

Πλέον έχει πέσει στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά στο -4 από την πρωτοπόρο Ρέξαμ που είναι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, μοναδική θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο. Και είναι στο +31, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο! Αλλά το πρόβλημα είναι πώς αν δεν τερματίσει πρώτη, είτε βγει δεύτερη, είτε έβδομη, σε πλέι οφς θα διεκδικήσει την άνοδο, απλά θα περάσει απευθείας στα ημιτελικά τους, καθώς πολύ δύσκολα δεν θα είναι στην δεύτερη ή τρίτη θέση.

Από τα τελευταία παιχνίδια έλειψαν λόγω κάποιων ενοχλήσεων οι αμυντικοί Μπρίντλεϊ, Αντεμπάγιο – Ρόουλινγκ που είναι αμφίβολοι για απόψε.

Νοτς Κάουντι Στατιστικά

*Εχει 7/8 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 12/20 over 2,5 εντός έδρας, 9/17 στο πρωτάθλημα

*Εχει 10/17 N/G εντός έδρας στο πρωτάθλημα

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Μπαρνέτ, αν και βρέθηκε να χάνει από γκολ του Σμιθ στο 12ο λεπτό. Αλλά ισοφάρισε με τον Τέιλορ στο 41ο λεπτό, παίρνοντας τη νίκη με τέρμα του Φράνκομπ στο 56’.

Η Ντόρκινγκ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Μπαρνέτ, κερδίζοντας ξανά έπειτα από τρεις αναμετρήσεις, στις οποίες είχε δύο νίκες. Βέβαια μακριά από την έδρα της δεν έχει νίκη εδώ και 15 αγώνες, με 11 ήττες σε αυτό το διάστημα.

Διατηρείται με «νύχια και με δόντια» εκτός ζώνης υποβιβασμού, ανέβηκε μία θέση, στην 19η του βαθμολογικού πίνακα, αποκτώντας την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, ούσα πλέον στο +4 για την ακρίβεια, από την Γκέιτσχεντ που είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, έχοντας αγώνα περισσότερο. Και εξακολουθεί να έχει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Θα απουσιάσουν σίγουρα οι τραυματίες ΜακΜάνους (ME), Μέκι (ΜΕ), Χάρις (ΑΜ), Μπριγκς (ΜΕ), Μπάουερμαν (ΕΠ), με τους δύο τελευταίους να έχουν κάποιες πιθανότητες συμμετοχής.