*Νοκ άουτ ημιτελικός των play offs. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν και πέναλτι, για την πρόκριση στον τελικό από τον οποίο θα προκύψει ποια ομάδα θα ανέβει κατηγορία.

*Στην κανονική διάρκεια: Μπόρεχαμ Γουντ-Νοτς Κάουντι 2-2, Νοτς Κάουντι-Μπόρεχαμ Γουντ 1-1

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Γιορκ, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Φόρντε στο 89’, έχοντας προηγηθεί με τον Λάνγκσταφ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Και έχασε πολλές ευκαιρίες να “καθαρίσει” το παιχνίδι, ενώ είχε και μία μεγάλη φάση να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Νοτς Κάουντι αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Γιορκ στο τελευταίο παιχνίδι της για την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, σε ένα παιχνίδι που άξιζε τη νίκη, ολοκληρώνοντας μία σεζόν στην οποία ατύχησε να πέσει πάνω στην εκπληκτική Ρέξαμ. Πως αλλιώς να δικαιολογηθεί το γεγονός πώς τερμάτισε στην δεύτερη θέση της κανονικής περιόδου, με 107 (!) βαθμούς, έχοντας σκοράρει 117 τέρματα.

Γι’ αυτό και πέρασε απευθείας στα ημιτελικά των play offs, εκεί που παρουσιάζεται ως το τεράστιο φαβορί, παρόλο που ο τεχνικός της, Λουκ Γουίλιαμς αρνείται αυτό τον χαρακτηρισμό για να μην προσθέσει επιπλέον πίεση στους παίκτες του.

Σε όλη τη σεζόν έχασε μόνο από τρεις ομάδες στο πρωτάθλημα, από την Ρέξαμ εκτός στην πιο πρόσφατη ήττα, πριν από τρεις αγώνες, που της στοίχισε και την απευθείας άνοδο, και από τις Ντόρκινγκ, Ντάγκεναμ. Μάλιστα η Ντάγκεναμ ήταν η μοναδική ομάδα που την κέρδισε στο γήπεδό της, εκεί που έχει πέντε νίκες και την ισοπαλία στο πιο πρόσφατο παιχνίδι, μετά από τη συγκεκριμένη ήττα.

Πάντως αξίζει να σημειωθεί πως φέτος δεν έχει νικήσει τη σημερινή αντίπαλο της, έχοντας φέρει δύο ισοπαλίες!

Μοναδικός απών παραμένει ο αμυντικός Αντεμπάγιο-Ρόουλινγκ, ο οποίος δεν θα αγωνιστεί ξανά στη φετινή σεζόν, αλλά λείπει από τον Φεβρουάριο.

Νοτς Κάουντι Στατιστικά

*Εχει 14/23 over 2,5 εντός έδρας στο πρωτάθλημα

*Εχει 13/23 N/G εντός έδρας στο πρωτάθλημα

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς:Η Μπόρεχαμ Γουντ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Μπαρνέτ, ούσα πολύ πιο αποτελεσματική. Η αντίπαλος της έχανε τις ευκαιρίες, η ίδια πετύχαινε τα γκολ! Προηγήθηκε με τον Εντλόβου στο 19’,ο ίδιος παίκτης στο 45’ έκανε το 0-2, και παρόλο που δέχθηκε ένα τέρμα από τον Πρίτσαρντ στο 52’, άντεξε ως το τέλος.

Η Μπόρεχαμ Γουντ κέρδισε εκτός έδρας την Μπαρνέτ, με 1-2, καταφέρνοντας να περάσει την πρώτη φάση των play offs, παρόλο που έπαιζε μακριά από την έδρα της. Στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος τερμάτισε στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και εξασφάλισε τη συμμετοχή της στα play offs την τελευταία αγωνιστική.

Εχει δύο σερί νίκες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της, μία εκ των οποίων στο τελευταίο που έπαιξε εκτός, έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες. Γενικώς πάντως πέτυχε περισσότερες νίκες εκτός έδρας στη σεζόν, 11 μαζί με αυτήν στον πρώτο γύρο των play offs, με εννιά να έχει πάρει στο γήπεδό της.

Στο προηγούμενο παιχνίδι χτύπησε ο βασικός γκολκίπερ Ασμορ και αποκτήθηκε με ειδική άδεια ως δανεικός ο Ο’ Ντόνελ από την Ιστλεϊ, που έχει ολοκληρώσει τη σεζόν της. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Άσμορ αγωνίστηκε σε όλα τα παιχνίδια του πρωταθλήματος φέτος!