*Αγώνας εξ αναβολής

*Οι δύο ομάδες έχουν να φέρουν ισοπαλία, από το 2008, όταν το παιχνίδι τους σε αυτό το γήπεδο έληξε 0-0! Από τότε έχουν παίξει 16 φορές, με την Νοτς Κάουντι να κερδίζει τις 11!

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Τσέστερφιλντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Λάνγκσταφ στο 25’ και παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Ντόμπρα στην εκπνοή του ημιχρόνου, στο 63’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, με αποβολή αντιπάλου, κάτι που εκμεταλλεύτηκε, σκοράροντας με τέρμα του Τσίκσεν στο 71ο λεπτό.

Η Νοτς Κάουντι πέρασε με 1-2 από την έδρα της δυνατής Τσέστερφιλντ, έστω και αν εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πώς έπαιξε με αριθμητικό πλεονέκτημα για κάποιο διάστημα. Αυτή ήταν η τέταρτη σερί νίκη της, ενώ στο γήπεδό της είναι αήττητη φέτος στο πρωτάθλημα, με 10 νίκες σε 14 παιχνίδια. Και γενικώς στο πρωτάθλημα έχει χάσει μόνο στην έδρα της Ντόρκινγκ, χωρίς να έχει ηττηθεί στους 22 τελευταίους αγώνες, με μόλις πέντε ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Διατηρείται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, μοναδική που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, αλλά ουσιαστικά εκμεταλλεύτηκε την αγωνιστική απραξία της Ρέξαμ, αφήνοντας την στο -3 πίσω της, έχοντας όμως δύο αγώνες περισσότερους! Βέβαια παραμένει πολύ μπροστά, ούσα στο +32, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο. Αλλά το πρόβλημα είναι πώς αν δεν τερματίσει πρώτη, είτε βγει δεύτερη, είτε έβδομη, σε πλέι οφς θα διεκδικήσει την άνοδο.

Από τα τελευταία παιχνίδια έλειψαν λόγω κάποιων ενοχλήσεων οι αμυντικοί Μπρίντλεϊ, Αντεμπάγιο – Ρόουλινγκ που είναι αμφίβολοι για απόψε. Αλλά επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος της Ροντρίγκες.

Νοτς Κάουντι Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G, over 2,5 και 2-3 γκολ

*Εχει 9/17 over 2,5 εντός έδρας

*Εχει 9/17 N/G εντός έδρας

ΜΠΑΡΝΕΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Τορκί, με δύο γκολ του Σμιθ, στο τρίτο λεπτό και στο 58’, έχοντας ισοφαριστεί ενδιάμεσα από τον Εβανς στο 56ο λεπτό.

Η Μπαρνέτ πέρασε και από την έδρα της Τορκί, όχι όμως στο πρωτάθλημα, αλλά στο κύπελλο ερασιτεχνών, κερδίζοντας με 1-2. Αυτή ήταν η έκτη συνεχόμενη νίκη της, ένατη στους 11 τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, ενώ και ειδικά στο πρωτάθλημα δεν έχει ηττηθεί εδώ και 11 αγωνιστικές, με εννιά νίκες. Αλλά και μακριά από το γήπεδό της έχει πέντε συνεχόμενες νίκες.

Διατηρείται εντός πρώτης επτάδας του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, ανεβαίνοντας μάλιστα στην 4η θέση, ξεφεύγοντας στο +11 από την ομάδα που είναι στην όγδοη θέση και δεν οδηγεί πουθενά.

Ελειψε από το προηγούμενο παιχνίδι ο αμυντικός Ρέβαν, που χτύπησε πρόσφατα, με τη συμμετοχή του και απόψε αμφίβολη.