*40η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κινγκ’ς Λιν – Νοτς Κάουντι 2-4

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι έχασε με το «βαρύ» 5-1 εκτός έδρας από την Τορκί, αν και το σκορ την αδικεί εξαιρετικά. Βρέθηκε πίσω στο σκορ πολύ νωρίς, από τα τέρματα των Λιτλ (11’), Εβανς (14’), με το σκορ να παραμένει έτσι ως το 74’. Σε εκείνο το σημείο μείωσε με τον Γούτον, αλλά αντί να πάρει ψυχολογία και να παλέψει για την ισοφάριση, δέχθηκε άλλα τρία γκολ από τους Εβανς (77’, 85’), Λιτλ (95’).

Η Νοτς Κάουντι ηττήθηκε με 5-1 εκτός έδρας από την Τορκί, γνωρίζοντας μία από τις πιο «βαριές» ήττες της στη σεζόν, πρώτη έπειτα από τέσσερις αγώνες στους οποίους είχε τρεις νίκες. Στο γήπεδό της πάντως έχει τρεις ισοπαλίες στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις της, με μία νίκη και μία ισοπαλία σε αυτό το διάστημα.

Εχει εδραιωθεί στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, έχοντας ανέβει πλέον στην 6η θέση, αλλά είναι πλέον σε μικρή απόσταση ασφαλείας, στο +5 συγκεκριμένα, από δύο ομάδες εκτός αυτής, όμως με δύο παιχνίδια παραπάνω από την μία εξ αυτών.

Απουσιάζει ο τραυματίας αμυντικός Κάμερον που θα μείνει αρκετό καιρό ακόμη εκτός αγωνιστικής δράσης, ενώ ο αμυντικός Μπρίντλεϊ πάνω που επέστρεψε από έναν τραυματισμό, χτύπησε εκ νέου και θα λείψει πολύ καιρό!

Νοτς Κάουντι Στατιστικά

*Εχει δύο σερί over 2,5

*Εχει 18/23 G/G εντός έδρας, 14/18 στο πρωτάθλημα.

ΚΙΝΓΚ’Σ ΛΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κινγκ’ς Λιν έφερε 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Γέοβιλ, σε αγώνα που βρέθηκε πίσω στο σκορ από πέναλτι του Γκόρμαν στο έκτο λεπτό, πριν ισοφαρίσει με τον Κλούναν στο 38’. Και στο 42’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, το οποίο εκμεταλλεύτηκε γρήγορα, παίρνοντας προβάδισμα με τον Ομοτάγιο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Αλλά μετά το 70’ αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία, και δεν άντεξε ως το τέλος, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Γουέικφιλντ στο 90’.

Η ανοδική πορεία της Κινγκ’ς Λιν διακόπηκε, αφού δεν κατάφερε να κερδίσει την Γέοβιλ εντός έδρας, φέρνοντας 2-2, με την ισοφάριση να έρχεται στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Πάντως παρέμεινε αήττητη για τέταρτο σερί παιχνίδι, με δύο νίκες και δύο ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα! Και μακριά από την έδρα της είναι αήττητη στους τρεις τελευταίους αγώνες, με δύο ισοπαλίες.

Όμως ακόμη και μετά από αυτά τα θετικά αποτελέσματα, το έργο της είναι ακόμη δύσκολο, καθώς παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, στην 21η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Αλλά πλέον δεν είναι σε απόσταση βολής, ούσα στο -5, από τις θέσεις παραμονής και συγκεκριμένα την Ολντερσοτ, αλλά έχοντας και δύο αγώνες περισσότερους από αυτήν.

Μακροχρόνια τραυματίες και απόντες είναι ο αμυντικός Κάλεν – ΜακΦάντεν και ο μέσος Ιόντον που έχει κάποιες ενοχλήσεις και έχασαν και τα προηγούμενα παιχνίδια της ομάδας τους. Επίσης εκτός είναι λόγω κάποιων ενοχλήσεων ο μέσος Φίλιπς, πιο πρόσφατα χτύπησε και ο επιθετικός και πρώτος σκόρερ της Λίντoν, με τη συμμετοχή του αμφίβολη. Και τιμωρημένος είναι ο μέσος Σαντάιρ.