*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Η Γουένσντεϊ κέρδισε στις ⅚ τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Φόρεστ.

*Over 2.5 τα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Νότιγχαμ Φόρεστ.

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αδυνατεί να σηκώσει κεφάλι η Νότιγχαμ Φόρεστ. Δεν κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες ούτε κόντρα στην Μπρέντφορντ την οποία υποδέχθηκε την προηγούμενη αγωνιστική, γνωριζοντας της ήττα με 1-3. “Έδωσε” τους παίκτες του ο Κρις Χιούτον, ο οποίας δε δίστασε να πει μετά το ματς: “Δεν αντέχουμε να κάνουμε τέτοια λάθη απέναντι σε τόσο δυνατές ομάδες. Τα προβλήματα μας δεν είναι τακτικά ή θέμα σχηματισμού, πρόκειται για ατομικά λάθη που μας κοστίζουν”.

Έχασε για τρίτο διαδοχικό ματς, ενώ έχει να κερδίσει από τις 7 Νοεμβρίου. Τότε, επικράτησε 2-0 στο γήπεδό της της Γουίκομ, ακολούθησαν επτά παιχνίδια, εκ των οποίων ηττήθηκε στα έξι. Η πορεία αυτή την έχει φέρει στους 13 βαθμούς και βρίσκεται εκτός της ζώνης του υποβιβασμού μόνο χάρη στην καλύτερη διαφορά τερμάτων από την Ντέρμπι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-3 από την Μπρέντφορντ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 15’, προσπάθησε να αντιδράσει αλλά μάταια, δέχθηκε το δεύτερο γκολ στο 83’ και πέντε λεπτά αργότερα μάζεψε για τρίτη φορά την μπάλα από τα δίχτυα της. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουόραλ στις καθυστερήσεις, ενώ λίγο αργότερα αποβλήθηκε ο Νόκαρτ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Νότιγχαμ Φόρεστ Στατιστικά

*Δέχθηκε γκολ στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της. (bet365 παίξε νόμιμα)

*Under 2.5 τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η πτωτική πορεία της Σέφιλντ Γουένσντεϊ συνεχίστηκε και την προηγούμενη αγωνιστική, όταν ηττήθηκε με 1-2 από την Μπάρνσλεϊ στο γήπεδό της, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό. Απογοητευμένος ο Τόνι Πιούλις μετά το ματς, έκανε λόγο για έλλειψη αυτοπεποίθησης: “Είναι θέμα αυτοπεποίθησης! Δεχθήκαμε δύο εύκολα γκολ. Το πρώτο ήταν απλά κωμικό, το δεύτερο μπορούσαμε να το αντιμετωπίσουμε εύκολα. Είχαμε κάποιες καλές ευκαιρίες, αλλά οι επιλογές μας δεν ήταν οι καλύτερες”.

Γνώρισε την τρίτη διαδοχική ήττα της, ενώ έχει να κερδίσει από τις 3 Νοεμβρίου, όταν επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Μπόρνμουθ. Ακολούθησαν οκτώ αναμετρήσεις, στις οποίες μέτρησε τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Έχοντας και την ποινή των -6 βαθμών, είναι ουραγός στην κατάταξη με μόλις εννέα πόντους, δύο λιγότερους από την προτελευταία Γουίκομ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-2 από την Μπάρνσλεϊ. Προηγήθηκε με τον Γουίντας μόλις στο 4’, αλλά ισοφαρίστηκε δέκα λεπτά αργότερα, στο 37’ μάζεψε για δεύτερη φορά την μπάλα από τα δίχτυα της και δεν κατάφερε να αντιδράσει στο χρόνο που είχε στη διάθεσή της προκειμένου να πάρει τουλάχιστον τον έναν βαθμό.