* 8-3-0 στα 11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Νότιγχαμ.

Νότιγχαμ – Ρόδεραμ στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Καλύτερο ντεμπούτο για τον Κρις Χάουτον, νέο προπονητή της Νότιγχαμ, δεν θα μπορούσε να υπάρχει. Λιγότερο αγχωτικό ίσως, καθώς η πρώτη νίκη με τον 61χρονο Ιρλανδό στον πάγκο της ήρθε εκτός έδρας επί της Μπλάκμπερν με 1-0 με γκολ που ήρθε στο 90’. Νίκη δίκαιη καθώς ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο η Νότιγχαμ ήταν σαφώς ανώτερη και δημιούργησε πολλές φάσεις. Ίσως περισσότερες προπονήσεις υπό τις οδηγίες του Κρος Χάουτον να σημαίνει και περισσότερα ή πιο εύκολα γκολ.

Πλέον το ζητούμενο είναι η συνέχεια. Και αν η εικόνα βελτίωσης της άμυνας της επιβεβαιωθεί σε δεύτερο αγώνα και όντως καταφέρει και είναι αποτελεσματική επιθετικά, τότε η ανάκαμψη της Νότιγχαμ μπορεί να ξεκινήσει σήμερα με την πρώτη εντός έδρας επικράτηση. Δεν θα αγωνιστούν οι αμυντικοί Μπλάκετ (3/0) και Γουόραλ (2/0).

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε 0-1 εκτός έδρας την Μπλάκμπερν με γκολ στο 90’.

ΝΟΤΙΓΧΑΜ Στατιστικά

* Προέρχεται από 7 ήττες στις 8 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile).

* Under 2.5 και No Goal τα 6 από τα 8 τελευταία παιχνίδια της.

* Μία νίκη στα 12 τελευταία ματς της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΡΟΔΕΡΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προσπάθησε να κρατήσει την ισοπαλία με τη Νόργουιτς, αλλά τελικά δέχτηκε γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (95’) και έτσι γνώρισε άλλη μια ήττα με 2-1. Άξια της μοίρας της και όχι μόνο για το χρονικό σημείο που δέχτηκε το γκολ. Μέχρι να φτάσουμε μέχρι εκεί είχε ήδη χάσει πέναλτι και είχε ήδη πετύχει αυτογκόλ. Επίσης δεν μπορούσε να αντιδράσει στην πίεση που δεχόταν και έμεινε και με δέκα παίκτες.

Φυσιολογικά ήρθε η ήττα σε μια ομάδα που μπορεί να δείχνει ότι έχει την ικανότητα να δημιουργεί και να αξιοποιεί φάσεις, αλλά ανασταλτικά δεν έχει καταφέρει ακόμα να αποδείξει ότι διαθέτει την απαιτούμενη συνοχή. Δεν θα αγωνιστούν ο τιμωρημένος αμυντικός Μακ Ντόναλντ (4/0) και ο τραυματίας επιθετικός Ογκμπένε (3/0), ενώ και πάλι δεν θα κάτσει στον πάγκο ο προπονητής της Γουόρν που βρίσκεται προληπτικά σε καραντίνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε 1-2 εντός έδρας από τη Νόργουιτς με τέρματα που δέχτηκε στο 68’ με αυτογκόλ και στο 95’ με πέναλτι. Είχε προηγηθεί στο 3’, στο 21’ έχασε πέναλτι και στο 70’ έμεινε και με 10 παίκτες.