18η αγωνιστική

*Κεκλεισμένων των θυρών.

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μπορεί η Νότιγχαμ να παρουσίασε καλύτερη εικόνα σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια της στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την πρωτοπόρο Νόριτς, αλλά για μία ακόμη φορά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα (2-1). Παραμένει καθηλωμένη στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας, με μόλις 13 βαθμούς μετά από 17 αγωνιστικές και βρίσκεται οριακά εκτός της ζώνης του υποβιβασμού.

Έχει να κερδίσει από τις 7 Νοεμβρίου, όταν είχε επικρατήσει με 2-0 εντός έδρας της Γουίκομ. Ακολούθησαν έξι αγώνες με πέντε ήττες και μία ισοπαλία, έχοντας πετύχει μόλις ένα τέρμα! Στο γήπεδό της τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα για αυτή, ωστόσο οι δύο νίκες που πανηγύρισε στο City Ground φέτος, ήρθαν απέναντι σε ομάδες όπως η Γουίκομ και η Κόβεντρι. Της επιβλήθηκε πρόστιμο 5.000 £ από την Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία για την “επίθεση” των ποδοσφαιριστών της, στον διαιτητή της αναμέτρησης με την Γουότφορντ στις 2/12, μετά από μαρκάρισμα του Τσαλόμπα στον Χάρι Άρτερ. Εξέτισε την τιμωρία του και επιστρέφει ο μέσος Γέιτς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη Νόριτς. Η Νότιγχαμ είχε δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, πριν ανοίξουν το σκορ οι γηπεδούχοι με τέρμα του Σόρενσεν στις καθυστερήσεις. Ο Νόκαρτ έφερε το παιχνίδι στα ίσια για την Φόρεστ στο 73’, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα η Νοριτς ανέκτησε το προβάδισμα χάρη στο τέρμα του Μπουενδία, με το 2-1 να διατηρείται μέχρι το τέλος.

Νότιγχαμ Στατιστικά

*Έχει πετύχει μόλις ένα γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια της. (bet365 παίξε νόμιμα)

*Under 2.5 τα ⅚ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν κατάφερε να αξιοποιήσει κάποια από τις ευκαιρίες που είχε στην εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Ντέρμπι την προηγούμενη αγωνιστική και μοιραία περιορίστηκε στον έναν βαθμό. Με αυτόν έφτασε τους 28 μετά από 17 ματς στην Τσάμπιονσιπ, απολογισμός που την φέρνει στην 7η θέση, στο -2 από την πρώτη εξάδα.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία στο γήπεδό της για την Μπρέντφορντ μετά από το 2-2 με την Μπλάκμπερν, διεύρυνε το αήττητο σερί της στα δέκα παιχνίδια. Έχασε για τελευταία φορά στις 24 Οκτωβρίου, εκτός έδρας από τη Στόουκ με 3-2. Έκτοτε, έδωσε τέσσερα ματς μακριά από το γήπεδο της, δε δέχθηκε κανένα γκολ σε κανένα από αυτά, συγκεντρώνοντας δέκα βαθμούς (3-1-0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με αντίπαλο την Ντέρμπι. Η Μπρέντφορντ ήταν ανώτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, δημιούργησε τις περισσότερες ευκαιρίες, αλλά καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Δύο δοκάρια είχε η Μπρέντφορντ, ένα η Ντέρμπι.