* Νο Goal τα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Στον πρώτο γύρο (29/09): Μπάρνσλεϊ – Νότιγχαμ 1-3

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ιδανικά ξεκίνησε για τη Νότιγχαμ του 2020, μετά την ιστορική πρόκριση επί της Άρσεναλ στο FA Cup, συνέχισε νικηφόρα και στην Τσάμπιονσιπ, με 2/2 “τρίποντα” απέναντι σε Μίλγουολ (0-1) και Ντέρμπι (2-1). Σκαρφάλωσε έτσι στην 8η θέση της κατηγορίας, στο -4 από τα playoffs ανόδου με παιχνίδι λιγότερο.

Το Σάββατο, μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Ντέρμπι, μπήκε δυνατά στην επανάληψη, ο Γκράμπαν έδωσε τη λύση νωρίς, διαχειρίστηκε σωστά το προβάδισμά της και στο 82′ ο Τζόνσον “κλείδωσε” τη νίκη. Καλή εμφάνιση από όλη τη μεσαία γραμμή, κέρδισε τις μονομαχίες, κορυφαίος του συνόλου ο χαφ Γκάρνερ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Ντέρμπι Κάουντι. Ο Γκράμπαν άνοιξε το σκορ για τη Νότιγχαμ στο 48′,  ο Τζόνσον διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων στο 82′ και ο Λόρενς με πέναλτι μείωσε για την Ντέρμπι στο 88′. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Μόρισον της Ντέρμπι.

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στο Pamestoiximagr)

* “2-3 γκολ” τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΑΡΝΣΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ο αγωνιστικός κατήφορος της Μπάρνσλεϊ συνεχίστηκε και στην επιστροφή της στη δράση μετά από δύο αναβολές. Ηττήθηκε και το Σάββατο στο Μπέρμιγχαμ και διατηρήθηκε στον πάτο της βαθμολογίας με μόλις 14 πόντους σε 25 παιχνίδια!

Παραμένει μεγάλο το επιθετικό της πρόβλημα, με μόλις 17 γκολ στη σεζόν (χειρότερη επίθεση με διαφορά), παραμένει η μοναδική ομάδα στην κατηγορία δίχως διπλό (0-4-9)!

Ήταν ανταγωνιστική το Σάββατο στο Μπέρμιγχαμ, είχε φάσεις να προηγηθεί, πληγώθηκε στην κόντρα και έμεινε δίχως νίκη με τον Ασμπάγκι στον πάγκο (0-3-4), παρά την αγωνιστική της βελτίωση.

Πολλά τα προβλήματα στο σύλλογο, με περιορισμένο αριθμό παικτών έγινε η προετοιμασία της ομάδας ενόψει του σημερινού αγώνα, πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών και Covid.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Μπέρμιγχαμ. Ο Ερνάντες έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο 34ο λεπτό, ο Χόγκαν έκανε το 2-0 στο 51′. Ο Αντεμπογιέτζο μείωσε για την Μπάρνσλεϊ στο 87′.